VDU pirmą kartą lankėsi naujoji Lenkijos ambasadorė Lietuvoje

937

Gruodžio 15 dieną Vytauto Didžiojo universitete pirmą kartą lankėsi šių metų rugpjūtį pareigas pradėjusi eiti Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska.

Vizito metu universiteto rektorius prof. Juozas Augutis, Tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė kartu su ambasadore diskutavo apie tolimesnį VDU ir Lenkijos ambasados Lietuvoje bendradarbiavimą.

„Mes labai džiaugiamės aktyviu bendradarbiavimu su Lenkijos institutu Vilniuje bei daugeliu universitetų Lenkijoje, su kuriais VDU akademikai įgyvendina daug kultūrinių, socialinių ir akademinių iniciatyvų, taip pat yra vykdomi nuolatiniai studijų ir praktikų mainai studentams“, – susitikimo metu kalbėjo prof. I. Dabašinskienė. Tarptautinių ryšių prorektorė taip pat akcentavo politikos, socialinių mokslų ir užsienio kalbų bei kultūrų studijų išskirtinumą universitete – galimybes, kur galėtų būti vykdomas bendradarbiavimas su ambasada.

Diplomatė U. Doroszewska domėjosi polonistikos studijų situacija ir plėtros galimybėmis universitete. „Lenkų tautinė mažuma yra antra pagal dydį Lietuvoje, todėl įvairioms sritims reikalingi specialistai, kurie išmanytų lenkų istoriją, politiką, kalbą ir kultūrą, tad man kaip ambasadorei itin svarbus yra polonistikos plėtros švietime klausimas“, – pasakojo U. Doroszewska. Lenkų kalba kaip studijų dalykas VDU Užsienio kalbų institute vykdoma nuo pat universiteto atkūrimo.

U. Doroszewska ir universiteto atstovai taip pat aptarė bendrus 2018 metų galimus renginius ar iniciatyvas, skirtus Lietuvos valstybingumo šimtmečiui bei Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių istorijai ir aktualijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.