Kvalifikaciniai sertifikatai ir pažymėjimai

Vytauto Didžiojo universiteto studentai studijų metu gali įgyti ne tik bakalauro, magistro ar daktaro laipsnį, bet ir papildomas kvalifikacijas bei gauti jas liudijančius dokumentus. Šiuo metu studentai, atitinkantys numatytus kriterijus ar išklausę papildomus kursus, gali gauti šiuos pažymėjimus:

ECDL (European Computer Driving Licence) pažymėjimas

ECDL (European Computer Driving Licence) pažymėjimas – tai Europos kompiuterio vartotojo pažymėjimas, kuris oficialiai pripažįstamas Europoje  ir daugelyje pasaulio šalių. Šis dokumentas rodo, kad jo savininkas turi pakankamai žinių apie informacijos technologijas ir sugeba naudotis asmeniniu kompiuteriu bei dažniausiai vartojama programine įranga. Pažymėjimas vieningas visų specialybių ir bet kokio amžiaus žmonėms. Šis pažymėjimas palengvina įdarbinimo bei atestavimo darbe procedūras. Daugelyje Europos šalių priimant darbuotojus į valstybines įstaigas, taip pat į privačias įmones, ECDL pažymėjimas laikomas privalumu, o neretai – ir būtina sąlyga.

VDU Informatikos fakultete yra įsteigtas ECDL įgaliotasis testavimo centras. Studentai studijavę dalyką „Kompiuterinis raštingumas“ ir išlaikę šio dalyko egzaminą pažymiu „8“ ir didesniu, galės įgyti ECDL pažymėjimą, sumokėję ECDL fondo nustatytą mokestį. Visą informaciją kaip tai padaryti rasite skelbime studentams.

VDU Informatikos fakultetas

Valstybinio turizmo departamento kvalifikacinis gido pažymėjimas

Magistrantūros programoje  „Kultūros paveldas ir turizmas“ numatyta, kad magistrantai, įvykdę programą, gaus  paveldo magistro diplomą, o išklausę papildomus dalykus iš pagrindinės studijų programos – dar ir Valstybinio turizmo departamento patvirtintą kvalifikacinį gido pažymėjimą, be to, bus įrašyti į Nacionalinę turizmo informacijos sistemą. Magistrantūros studijų programa suderinta su gidų rengimo pavyzdine programa. Valstybinis turizmo departamentas oficialiai patvirtino programų atitikimą.

VDU Menų fakultetas

  • Adresas Muitinės g. 7, LT 44280, Kaunas
  • Telefonas  (8 37) 327 877
  • El. paštas  dek@mf.vdu.lt

Pearson Test of English General tarptautinis sertifikatas

Asmenims, sėkmingai išlaikiusiems Pearson Test of English General išduodami tarptautiniai sertifikatai, kuriais patvirtintą anglų kalbos kompetenciją šiuo metu pripažįsta daugiau kaip 50 Didžiosios Britanijos universitetų, kaip pavyzdžiui East London University, London School of Economics, Leeds University, York University ir kiti, pirmosios ir antrosios pakopų studijoms.

2009 metais VDU Užsienio kalbų institutas patvirtintas oficialiu tarptautinės Pearson informacinės edukacinės grupės testavimo centru, turinčiu teisę ir kompetenciją administruoti standartizuotus anglų kalbos testus Pearson Test of English General ir Pearson Test of English Young Learners.

Pearson plačiai pasaulyje pripažinta kalbų mokymui skirtų priemonių bei vadovėlių, testavimo priemonių ir  programinės įrangos leidybinė kompanija. Pearson Tests of English General dėmesio centre – ne gramatinių struktūrų ar formalaus žodyno žinojimas, o gebėjimas efektyviai komunikuoti. Testuose naudojamos realaus gyvenimo situacijos, akcentuojamas kandidato gebėjimas suprasti ir efektyviai bendrauti užsienio kalba.

VDU Užsienio kalbų institutas