Dr. M. Kasner skaitė paskaitą apie kultūros diplomatiją

Balandžio 8 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44) Lenkijos instituto direktorė, Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje vyresnioji patarėja dr. Małgorzata Kasner skaitė viešą paskaitą „Kultūros diplomatijos vaidmuo šiuolaikiniuose valstybių santykiuose“.

Viešnios vizitą ir viešą paskaitą universiteto bendruomenei organizavo VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas kartu su Lenkijos institutu Vilniuje ir VDU Politologijos katedra.

Paskaita buvo skirta kultūros vaidmens bei švelniosios galios viešojoje diplomatijoje įvertinimui ir aptarimui. Anot VDU Politologijos katedros vedėjo docento dr. Andžėjaus Pukšto, kultūros politinė reikšmė šiuolaikiniuose valstybių santykiuose pastaruoju metu auga, o kultūrinė diplomatija tampa svarbi visos Europos Sąjungos valstybių pozicijų pristatymui kaip regionui ir tapatybės suvokimo vertinimui pasaulio politikoje.

Paskaitoje buvo siekiama atsakyti, kokios yra efektyviausios užsienio valstybių viešosios diplomatijos priemonės, remiantis kultūros švelniąja galia šalių dvišaliuose santykiuose ir tarptautinės politikos rėmuose. Dr. M. Kasner įvertino istorinius ir kultūros faktorius, galinčius paveikti geopolitinės padėties paradigmas, pabrėžė VDU A. Mickevičiaus klubo vadovas Mindaugas Norkevičius.

Lenkijos institutas Vilniuje yra VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto bei VDU Užsienio kalbų instituto socialinis partneris, prisidedantis prie universitete vykdomų veiklų, nuolat remiantis studentų iniciatyvas, kompensuojantis lenkų kalbos mokymosi kainą universiteto studentams.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.