VDU pasirašys Prezidentinės bibliotekos-muziejaus steigimo sutartį

Kauno miesto tarybai pritarus Vytauto Didžiojo universiteto siūlymui steigti Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų, vasario 15 d., antradienį, 15 val. VDU Rektorato posėdžių salėje (K.Donelaičio g. 58, Kaunas) bus pasirašoma VšĮ Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus steigimo sutartis.

VDU Atkūrimo tarybos garbės nario, VDU Garbės daktaro ir VDU Tarybos pirmininko Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus veiks pastate, kuriame tarpukaryje dirbo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (S. Daukanto g. 25). Kuriama įstaiga saugos ir pristatys visuomenei Valdo Adamkaus visuomeninės, politinės veiklos palikimą, viešins intelektualinį indėlį, skatins ir rems Prezidento visuomeninės ir politinės veiklos tyrimus, organizuos parodas, konferencijas, seminarus, mokymus, rūpinsis video ir audiomedžiagos kūrimu, tiražavimu ir platinimu, steigs stipendijas Valdo Adamkaus veiklos tyrėjams.

Daugiau kaip 200 kv. m. plotą užimančios bibliotekos-muziejaus lankytojai galės išvysti Prezidentinę biblioteką, įvairius Valdo Adamkaus daiktus: baldus, paveikslus, kitas interjero detales, sporto trofėjus, dienoraščius, archyvinį fondą, kurį sudaro daugiausia su V. Adamkaus veikla JAV susiję dokumentai.

„Universitetas prisidės savo intelektiniais gebėjimais telkti bibliotekos-muziejaus fondus, juos tinkamai saugoti ir pristatyti besidomintiesiems Prezidento Valdo Adamkaus gyvenimu bei visuomenine, politine ir kultūrine veikla,  jo indėliu puoselėjant valstybingumą ir tautiškumą. Manau, kad ši biblioteka-muziejus taps pagarbos simboliu vienam iš Lietuvos istorijos tarpsnių ir jame prasmingai dirbančiai Asmenybei“, – teigė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Kaune kuriama vadinamoji prezidentinė biblioteka-muziejus remiasi JAV nusistovėjusia prezidentų palikimo saugojimo ir sklaidos forma. Viešosios įstaigos steigimui reikalingos lėšos bus sukauptos tik iš privačių asmenų, tokius projektus remiančių fondų ir organizacijų, biudžetinės lėšos tam nebus naudojamos.

VšĮ Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus steigimo sutarties pasirašyme dalyvaus  prezidentas Valdas Adamkus, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Zigmas Lydeka.

Informaciją teikia:
VDU Viešųjų ryšių prorektorė
Prof. Auksė Balčytienė
el. p. a.balcytiene@adm.vdu.lt

***
Dar daugiau aktualios informacijos žurnalistams rasite tinklalapyje mindaugas.vdu-lt.tit.lt