VDU pasirašė sutartį su Hirošimos universitetu

Gegužės 8 d. Vytauto Didžiojo universitetas pasirašė sutartį su Hirošimos universitetu ir savo patalpose įsteigė Hirošimos universiteto Lietuvos centrą. Ši aukštoji mokykla tapo aštuonioliktuoju VDU partneriu Japonijoje.

Iškilmingame sutarties pasirašyme dalyvavo Hirošimos universiteto rektorius prof. Mitsuo Ochi ir VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Tą pačią dieną delegacija aplankė Azijos studijų centrą bei Humanitarinių mokslų fakultetą, Azijos knygų erdvę. Susitikimų metu buvo aptartos ateities perspektyvos, būsimi dėstytojų mainai, jungtinių tyrimų projektai, studentų mainų galimybės. Vienas delegacijos narių prorektorius prof. Toshiyuki Sato taip pat skaitė paskaitą apie kiniškus rašmenis kandži VDU studentams. Jis buvo oficialiai paskirtas vizituojančiu VDU profesoriumi. Paskaitą, kuri buvo transliuojama tiesiogiai, galite rasti čia.

Susitikimų metu taip pat buvo nuspręsta, kad Hirošimos universiteto Lietuvos centras turėtų įsikurti Azijos studijų centro patalpose, Putvinskio g. 23 IV aukšte.

Hirošimos universitetas yra vienas didžiausių Japonijos universitetų, turintis 15 tūkstančių studentų ir 11 fakultetų. Nacionalinėje strategijoje jis patenka į Super Global University A kategoriją. Jai yra priskiriami trylika svarbiausių šalies aukštųjų mokyklų, ir tarp VDU partnerių dabar yra trys šios kategorijos atstovai (kiti du yra Vasedos ir Osakos universitetai).