VDU pasirašė sutartį su Azerbaidžano universitetu

1172

Rugsėjo 26–30 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis dalyvavo Tarptautiniame diplomatų rengimo forume („International Forum on Diplomatic Training“), kuris vyko Baku (Azerbaidžane).

Prof. Š. Liekis buvo pirmasis forumo dalyvis iš Lietuvos. Šiame kasmetiniame, nuo 1972 m. rengiamame diplomatinių akademijų, institutų, jų  direktorių ir dekanų susitikime aptariamos šiuolaikinės diplomatijos tendencijos bei diplomatų rengimo kryptys. Šiemet surengto 40-ojo susitikimo organizatoriai buvo Azerbaidžano diplomatinė akademija,  Vienos diplomatinė akademija ir Edmundo Walsho diplomatinės tarnybos mokykla Georgetowno universitete.

Vizito metu VDU ir Azerbaidžano diplomatinė akademija (ADA) pasirašė ilgai puoselėtas bendradarbiavimo bei studentų ir dėstytojų mainų sutartis. ADA skatina ir puoselėja tarptautinį bendradarbiavimą diplomatijos ir  tarptautinių santykių tyrimuose. Ši puikiai įrengta akademinė institucija orientuojasi į įvairialypių akademinių poreikių  tenkinimą, joje dirba kvalifikuoti mokslo ir pedagoginiai darbuotojai. Naujosios sutarties dėka, VDU dėstytojams bei studentams atsivers galimybės studijuoti ir vykdyti tyrimus Azerbaidžane, tuo tarpu Vytauto Didžiojo universitetas savo ruožtu priims studentus ir mokslininkus iš šios Kaukazo regiono valstybės.

Šiemet į VDU atvyko 6 studentai iš Azerbaidžano, pasirinkę anglų kalba dėstomas programas Politikos mokslų ir diplomatijos (Tarptautinės politikos ir vystymo studijos, Diplomatija ir tarptautiniai santykiai) bei Ekonomikos ir vadybos (Marketingas ir tarptautinė komercija) fakultetuose. Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo magistrantūros programos antrajame kurse taip pat studijuoja azerbaidžanietė.

2012 m. buvo įteikti pirmieji magistro laipsnio diplomai trims Azerbaidžano piliečiams, kurie studijavo PMDF Rytų Azijos regiono studijų ir Baltijos regiono studijų programas anglų kalba.

Daugiau informacijos apie Azerbaidžano diplomatinę akademiją galima rasti jos tinklalapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.