VDU pasirašė dar dvi bendradarbiavimo sutartis

1760

Birželio 12 d., trečiadienį, VDU rektorato rūmuose (K. Donelaičio g. 58) vyko posėdis, kurio metu buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su jaunimo ekonominio švietimo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ ir Lietuvos apsaugos darbuotojų asociacija.

„Lietuvos Junior Achievement“ – organizacija, siekianti padėti moksleiviams suprasti verslą ir ekonomiką, puoselėti verslumą ir lyderio savybes. Posėdyje pasirašyta sutartimi ši organizacija ir universitetas įsipareigojo teikti tarpusavio konsultacijas, bendradarbiauti mokslinėje veikloje, rengiant specialistus, studijų, verslo ir mokslo projektus, keičiantis patirtimi ir t. t.

Pristatydamas organizaciją „Junior Achievement“, universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka pažymėjo, kad jos veikla yra reikšminga ir artima VDU. „Tai išties įspūdinga organizacija, kurioje jau mokėsi daugiau nei 200 tūkst. moksleivių – joje jauni žmonės ruošiami ne vien universitetui, bet ir gyvenimui. Mums tai ypač svarbu: tokie moksleiviai į universitetą ateina labiau motyvuoti. Jūs juos atrandate, padedate atsiskleisti, o mes tą procesą pratęsiame. Tai bendras interesas“, – paaiškino rektorius.

Prieš sutarties pasirašymą, „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Eugenijus Savičius pasidžiaugė, kad organizacija jau seniai bendradarbiauja su Vytauto Didžiojo universitetu – rengiant vadovėlius, ekonomikos olimpiadas ir t. t. „Siekiame jaunimui suteikti verslo ir ekonomikos pagrindus, kad jie galėtų motyvuotai rinktis studijas ir profesiją, tačiau iš dalies tai ir bendrojo lavinimo kursas, reikalingas visiems. VDU buvo vienas iš mūsų partnerių, kurių dėka išjudinome kalną – manėme, kad moksleiviams reikalingos olimpiados ne tik matematikos ar lietuvių kalbos, bet ir ekonomikos srityje. Praeityje buvo daug gražių darbų ir kontaktų – laukia ir šviesi ateitis“, – vylėsi E. Savičius.

Posėdžio metu sutartis buvo pasirašyta ir su Lietuvos apsaugos darbuotojų asociacija (LADA), siekiant plėtoti ir tobulinti bendradarbiavimą mokslo ir studijų procese. Vienas iš sutartyje numatytų tikslų – skatinti asociacijos darbuotojus studijuoti VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto vykdomoje verslo administravimo bakalauro studijų programoje (saugos valdymo specializacijoje).

VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka pastebėjo, kad saugumas yra plati sąvoka – jo užtikrinimui reikalingas platus išsilavinimas. „Saugumo užtikrinimas susijęs su daugeliu dalykų – socialinėmis, psichologinėmis žiniomis, vertybiniu suvokimu. Universitetas čia galėtų aktyviai dalyvauti. Ekonomikos ir vadybos fakulteto parengtos specializacijos būtų galimybė jūsų darbuotojams įsitraukti į VDU universitetinį gyvenimą ir atpažinti, kad mes esame saugūs tiek, kiek esame vidumi pasirengę tam saugumui“, – kalbėjo prof. Z. Lydeka.

LADA prezidentas Olegas Sitnikovas išreiškė viltį, kad VDU rengiama verslo administravimo programa (saugos valdymo specializacija) prisidės prie tinkamesnio apsaugos darbuotojų rengimo Lietuvoje. „Pastebėjome, kad šiandien apsaugos darbuotojai ruošiami netinkamai – yra tik kelių valandų apmokymai ir išduodamas ginklas. O tai išties pavojingas įrankis, galintis kelti grėsmę aplinkai. Nuo rudens startuos nauja studijų programa – manau, tai pakankamai įdomi specialybė ir iš jos tikimės gerų rezultatų. Joje nagrinėsime tokias temas kaip asmens apsauga, praktiniai parengimai, teisės pagrindai“, – programą pristatė O. Sitnikovas.

Bendrų tikslų vardan užmegztais ryšiais džiaugėsi ir VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanas prof. Pranas Žukauskas. „Labai gražiai sutampa universiteto ir asociacijos interesai – reikia tuos žmones ruošti, mokyti. Tikiu, kad mūsų gretas papildys nauji studentai ir tas bendradarbiavimas neužges ilgus metus“, – sakė dekanas.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.