VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Omnitel“

4659

Spalio 30 d., trečiadienį, Vytauto Didžiojo universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su telekomunikacijų bendrove „Omnitel“.

VDU ir „Omnitel“ glaudžius ryšius palaiko jau daugiau nei du dešimtmečius. Pasak VDU Studijų prorektoriaus doc. dr. Kęstučio Šidlausko, „Omnitel“ nuo pat pradžių tapo puikia darboviete absolventams, baigusiems tuomet neseniai (1989 m.) atkurtą Vytauto Didžiojo universitetą.

„Sunku rasti kitą verslo organizaciją Lietuvoje, su kuria VDU sietų tokie tamprūs ryšiai. „Omnitel“ buvo pirmoji visiškai privati telekomunikacijų bendrovė Rytų Europoje. Į Lietuvą ji atnešė ne tik naujas technologijas, bet ir naują verslo kultūrą, požiūrį į klientus ir darbuotojus. Tai buvo labai gera mokykla daugeliui VDU absolventų“, – prisiminė universiteto prorektorius, kuris „Omnitel“ dirbo dvylika metų.

VDU Informatikos fakulteto dekanė doc. dr. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė taip pat daugiau nei dešimtmetį dirbo „Omnitel“ – jos teigimu, jau pirmieji Informatikos fakulteto absolventai buvo aktyvūs šios bendrovės darbuotojai ir turėjo galimybę prisidėti prie komercinių interneto paslaugų, kurias pirmoji šalyje pradėjo teikti „Omnitel“, prie įvairių diegiamų naujovių ir kartu tobulėti. Dekanė taip pat patikslino, kad sutartį galima vadinti ryšių atnaujinimu: faktinis bendradarbiavimas tarp VDU ir bendrovės vyko nuolat, organizuojant renginius, padedant studentams kurti mobiliąsias programas ir t. t.

„Šiandien bendradarbiavimas tęsiasi per bendrus projektus. Universitete bus apmokomi aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojai – tikimės, kad tai padės „Omnitel“ darbuotojams tobulėti“, – ateities planus atskleidė dekanė.

Sutartį pasirašiusi „Omnitel“ viceprezidentė klientams Lina Galatiltė pasidžiaugė, kad bendrovės personalo gretose yra arba buvo ne tik VDU absolventų, bet ir universiteto darbuotojų, dėstytojų, šiandien besidalinančių patirtimi su akademine bendruomene. „Omnitel“ atstovė taip pat paminėjo, kad ši sutartis atspindi siekį skirti dėmesį tam, kas vertingiausia – santykiams su žmonėmis. „Kaip ir versle, taip ir akademiniame gyvenime santykius sukuria ne įmonės ar technologijos, o žmonės, ir „Omnitel“ pirmenybę visuomet teikia žmonėms“, – sakė L. Galatiltė.

Sutartimi VDU ir „Omnitel“ sieks skatinti mokslinę ir technologinę plėtrą, universiteto bendruomenės domėjimąsi ir naudojimąsi pažangiomis kompiuterinėmis ir mobiliojo ryšio technologijomis bei švietimo poveikį ūkio ir kultūros pažangai, pilietinės visuomenės plėtotei. Bendrovė kartu su universitetu bendradarbiaus įgyvendinant mokslo ir technologijų plėtros projektus bei rengiant kvalifikuotus specialistus.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.