VDU – neformaliuoju ir savaiminiu būdu įgytų kompetencijų vertinimas

1425

Vis spartėjančioje visuomenėje nuolatinė  dinamika neaplenkia ir švietimo sektoriaus, kuris susiduria su naujais iššūkiais – didinti atvirumą bei prisidėti prie naujų įsidarbinimo ir profesinio tobulėjimo galimybių sudarymo.

Dėl šių priežasčių Lietuvos švietimo įstaigose bandoma įdiegti mokymosi visą gyvenimą sistemą. Siekiama, kad ši sistema žmonėms sudarytų kaip įmanoma lankstesnes sąlygas įgyti savo norimą išsilavinimą, tobulinti kvalifikaciją ar įgyti naujų kompetencijų, nemetant bei neapleidžiant savo darbo ar kitos veiklos.

Viena iš tokių priemonių yra neformaliuoju ir savaiminiu būdu įgytų kompetencijų vertinimas ir pripažinimas, kurios taikyme vienas iš lyderių yra Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Šią priemonę VDU pradėjo taikyti dar 2008 metais ir yra viena iš pirmaujančių Lietuvos aukštųjų mokyklų, vertinančių ne tik studijų metu įgytas kompetencijas.

„Neretai net nesusimąstome, kokias žinias ir gebėjimus įgijome jau užvėrę mokyklos, kolegijos, universiteto duris, o galbūt dar prieš pradedant studijuoti turėjome patirties dalyvaujant projektinėse ar kitose veiklose, kurios suteikė tam tikras kompetencijas. Neverta pradėti mokytis to, ką jau mokame, žinome, sugebame atlikti – reikia tik įrodyti turimas kompetencijas ir tokiu būdu „formalizuoti“. Tai svarbu asmenims, kurie nori keisti profesinę veiklą, persikvalifikuoti – ar neturintiems atitinkamo išsilavinimo, bet norintiems pradėti tam tikrą profesinę veiklą“, – pasakoja VDU Studentų departamento direktorė dr. Simona Pilkienė.

Šios priemonės tikslas –  sudaryti sąlygas asmenims (kandidatams) kreiptis į Lietuvos aukštojo mokslo institucijas dėl neformaliojo mokymosi pasiekimų įvertinimo ir kompetencijų pripažinimo bei įgyti aukštąjį išsilavinimą arba užsiskaityti studijų dalykus bei gauti akademinę pažymą nestudijuojant to, kas jau buvo išmokta neakademinėje aplinkoje. Šios priemonės pagalba kandidatai gali susitrumpinti savo studijų laikotarpį bei sumažinti studijų kainą, o tai yra itin patrauklu įvairių amžiaus grupių bei skirtingas patirtis turintiems asmenims.

„Neformaliųjų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo priemonė aukštojoje mokykloje yra būtent tai, kas padeda formalizuoti visą žmogaus profesinę patirtį bei įvairių veiklų metu įgytas kompetencijas. Aukštajai mokyklai turėti tokią paslaugą bei bet kuriam kandidatui naudotis ja yra labai svarbu, kadangi tai padeda kur kas sėkmingiau dalyvauti darbo rinkoje ir elementariai plečia bet kurio žmogaus karjeros galimybes“, – teigia VDU Studijų departamento Mokymosi visą gyvenimą skyriaus vyresnysis specialistas Eigirdas Sarkanas.

Daugiau informacijos apie kompetencijų vertinimo ir pripažinimo VDU tvarką, eigą bei sąlygas.

Daugiau informacijos:

  • VDU Studijų departamentas S. Daukanto g. 27, LT-44249 Kaunas
  • Telefonas (8-37) 323 599
  • El. paštas studijos@vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.