VIETŲ NEBĖRA. Botanikos sodai – erdvė patirtiniam gamtamoksliniam ugdymui
Lektorė: Dokt. Vesta Aleknavičiūtė
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 2 ak. val.
Pradinėse klasėse gamtos mokslai gali būti pateikiami įdomiais ir netradiciniais būdais, skatinančiais mokinių aktyvų įsitraukimą bei motyvaciją. Seminaro metu bus pristatytos veiklos, kurias galima pritaikyti pasaulio pažinimo pamokose, bus pasidalinta gerąja patirtimi vedant edukacijas botanikos sode.
Diasporinis ugdymas šiandienos mokykloje: praktikos ir perspektyvos
Lektoriai: Domas Boguševičius, dr. Ingrida Dačiolienė
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 2 ak. val.
Seminare pristatoma VDU Pasaulio lietuvių universiteto parengta ir trejus metus Lietuvos ir pasaulio lituanistinėse mokyklose įgyvendinama neformaliojo mokinių švietimo programa bei metodinės medžiagos rinkinys „Lietuviškosios tapatybės iššūkiai ir šeimos pasakojimai“. Seminare aptariamos galimybės stiprinti lietuviškąjį tapatumą ir ugdyti lietuvių, kaip diasporinės tautos sampratą, pristatomi įrankiai asmeninės genealogijos, šeimos, miesto, šalies istorijų ir lietuvių migracijos temų pažinimui.
Menas, istorija, medijos
Lektoriai: dr. Jolita Butkevičienė, prof. dr. Rimantas Plungė
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 3 ak. val.
Seminaras skirtas menų, istorijos, lietuvių k. ir literatūros dalykų mokytojams. Pirmoje seminaro dalyje menotyrininkė, architektūrologė dr. Jolita Butkevičienė kvies diskutuoti apie istorijos ženklus Kauno architektūroje ir ragins naujai pažvelgti į žinomų Kauno pastatų istoriją. Antroje seminaro dalyje medijų menininkas prof. dr. Rimantas Plungė kalbės apie tai, kaip šiuolaikines medijas įveiklinti mokymo (-si) procese, aptars teorinius ir praktinius medijų naudojimo ugdyme aspektus.
Neuroįvairi mokykla 2024-ieji: autistiškus vaikus auginančių šeimų konstruojami ateities scenarijai
Lektorė: Dr. Daiva Bartušienė
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 2 ak. val.
Seminaro / paskaitos metu daugiausia bus kalbama apie neuroįvairovę mokykloje, supažindinama su neuroįvairovės idėja ir taip pat pristatomi kokybinio tyrimo duomenys, kurie atskleidžia autistiškus vaikus auginančių tėvų planuojamus scenarijus 2024-iesiems metams. Planuojama diskusija.
Nuo gero iki puikaus: matematikos mokytojo tobulėjimas
Lektorė: Dokt. Monika Grigaliūnienė
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 3 ak. val.
Seminaro metu aptarsime matematikos mokytojo tobulėjimo galimybes. Pirmoje dalyje skirsime dėmesį mokytojo eksperto sąvokai – koks mokytojas galėtų būti laikomas ekspertu, ekspertinio darbo apraiškos, identifikuosime, kokia žinių sritis yra būdinga tik mokytojams ir kaip ji susijusi su darbo efektyvumu. Antroje seminaro dalyje susipažinsime su įvairiais pamokų pavyzdžiais ir neformaliomis veiklomis.
Programavimo (r)evoliucija: „low-code/no-code“
Lektorius: Vytautas Barzdaitis
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 3 ak. val.
Seminaras supažindina su vis didesnį pagreitį įgaunančia programavimo vystymosi tendencija – „low-code/no-code“ programinės įrangos kūrimo technologijomis, kurių dėka programas gali kurti ne tik programuotojai. Klausytojai susipažins ir galės praktiškai išbandyti no-code/low-code platformas, skirtas interneto svetainių ir naudingų aplikacijų kūrimui.
VIETŲ NEBĖRA. Smurto prieš vaiką artimoje aplinkoje pasekmės vaiko raidai. Kodėl taip sunku bendradarbiauti?
Lektorė: Dr. Julija Eidukevičiūtė
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 3 ak. val.
Seminaro metu apžvelgsime į traumą orientuotos organizacijos kaip saugios aplinkos smurtą patiriančiam vaikui formavimo principus. Įvardinsime skirtingo amžiaus vaikų reakcija į smurtą artimoje aplinkoje, pasikeitusį vaikų elgesį, poveikį vaiko psichikos sveikatai, raidai. Aptarsime bendravimo su smurtą patyrusiais vaikais ypatumus bei galimus bendravimo ir bendradarbiavimo trukdžius.
VIETŲ NEBĖRA. Šiuolaikinė įtraukiojo ugdymo samprata
Lektorė: Prof. dr. Alvyra Galkienė
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 2,5 ak. val.
Įtraukusis ugdymas netapatus socialiniam ugdymui. Įtraukiajame ugdyme sėkmė priklauso nuo kiekvieno mokinio dalyvavimo mokymosi procese.
Seminaro metu bus ieškoma atsakymų į klausimus:
- kaip įtraukusis ugdymas koreliuoja su mokymosi ir mokymo sėkme?
- kur slypi mokymosi nesėkmės priežastys?
- kodėl kalbame apie universalų dizainą mokymuisi?
VIETŲ NEBĖRA. Šiuolaikinis moksleivių folkloras: ką pasakoja vaikai, kai negirdi mokytojai ir tėvai
Lektorė: Doc. dr. Laima Anglickienė
Laikas: nuo 9 val.
Trukmė: 3 ak. val.
Seminare supažindinama su nesankcionuotu, tik vaikų tarpe atliekamu folkloru, tokiu, koks paprastai nėra naudojamas mūsų švietimo ir vaikų edukacijos procese. Išsamiau susipažįstama su keletu folkloro žanrų (erzinimais, skaičiuotėmis, anekdotais, šiurpėmis, vaikų burtais, eiliavimais ir kt.). Aptariama, kokias vaikų ir paauglių reikmes atliepia šie žanrai. Kalbama, kas yra būdinga vaikų folklorui (parodijavimas, absurdiškumas, obsceniškumas), kas šiandien jam daro įtaką.
VIETŲ NEBĖRA. Audiovizualinio vertimo modų (subtitravimo, SKN) taikymas kalbos pamokose
Lektorė: Lina Abraitienė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2,5 ak. val
Praktinis seminaras skirtas norintiems praplėsti kompetencijas IKT srityje ir paįvairinti pamokas pasitelkiant audiovizualinio vertimo (intralingvistinio ir interlingvistinio) modas (būdus), kaip inovatyvius kalbos mokymo metodus. Subtitrų ir SKN (subtitrų kurtiesiems ir neprigirdintiesiems) rengimas padės praplėsti tiek gimtosios, tiek ir bet kurios kitos užsienio kalbos žinias.
VIETŲ NEBĖRA. Ekologiški produktai – mažesnis poveikis aplinkai
Lektorė: Doc. dr. Anželika Dautartė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2 ak. val.
Ekologiškų produktų gamybos būdo pristatymas, produktų pasiūla ir paklausa Lietuvoje, Europoje, ekologiškų produktų gamybos vaidmuo Žaliojo kurso kontekste, ekologinės žemės ūkio gamybos poveikis aplinkai.
Išdrįsk žinoti – medijų raštingumo galia
Lektoriai: Prof. Auksė Balčytienė, prof. Kristina Juraitė, prof. Audronė Nugaraitė, doc. Rimvydas Valatka, doc. Ignas Kalpokas
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 3 ak. val.
Kritiniais laikotarpiais ženkliai išauga informacijos poreikis ir medijų vartojimas, o tai tampa palankia terpe dezinformacijai, propagandai, sąmokslo teorijoms ir visokioms melagienoms skleistis. Būtent todėl labai svarbu didinti visuomenės atsparumą dezinformacijai, t.y. įgalinti piliečius atpažinti melagienas, ugdyti jų sąmoningumą, kritinį mąstymą, diegti atitinkamas vertybes bei atsakomybes, ugdyti skaitmeninius įgūdžius. Kitaip sakant, reikalingas imunitetas dezinformacijai, arba medijų raštingumas, kurio esmė yra sąmoningas, atsakingas ir kritiškas medijų naudojimas.
VDU Viešosios komunikacijos katedros dėstytojai ir UNESCO-UNITWIN Medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centro mokslininkai kviečia įvairių dalykų mokytojus į seminarą, skirtą medijų raštingumo, kritinio mąstymo bei skaitmeninio atsparumo ugdymo praktikoms aptarti. Seminaro metu lektoriai pristatys naujausius medijų raštingumo tyrimų ir metodikų pavyzdžius.
Kalbos mokymas tarpkultūriniame kontekste
Lektorė: Dr. Eglė Krivickaitė-Leišienė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 3 ak. val.
Susitikimo metu bus pristatoma dvi-; daugiakalbystė tipologija: kas geriau – kelios kalbos, įsisavinamos ankstyvojoje vaikystėje vienu metu, ar kuomet antroji kalba „pridedama“ jau įsisavinus gimtąją kalbą? Aptarsime, su kokiais kalbiniais iššūkiais susiduria keliakalbiai vaikai. Pasidalinsime mintimis, kokius vaidmenis mokytojas atlieka daugiakultūrėje klasėje; aptarsime, kaip ugdyti lietuvių kalbą daugiakalbėje / daugiakultūrėje grupėje.
VIETŲ NEBĖRA. NATO šiandieninėje saugumo aplinkoje
Lektorė: Ieva Karpavičiūtė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2 ak. val.
Seminare aptariamas NATO vaidmuo šiandienos saugumo aplinkoje. Apžvelgiamos pagrindinės Aljanso funkcijos ir pagrindinės veiklos sritys bei kryptys. Vertinama NATO adaptacija prie šiandienos grėsmių ir iššūkių.
VIETŲ NEBĖRA. Personalizacija užsienio kalbų pamokose pasitelkiant IKT priemones
Lektorė: Vigilija Žiūraitė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2 ak. val.
Seminaro dalyviai bus supažindinti su personalizacijos nauda kalbų mokyme ir praktine informacija kaip ją įgyvendinti IKT priemonių pagalba. Seminaro metu bus pateiktas konkrečių IKT priemonių sąrašas ir aptartas jų panaudojimas.
VIETŲ NEBĖRA. Psichosocialinio atsparumo principų pritaikymas įveikiant krizes
Lektorė: Dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2,5 ak. val.
Šių dienų įvykiai veikia mus visus, karas Ukrainoje paveikia ne tik mūsų emocijas, bet ir kūną, mintis, sielą ir bendravimą su aplinka.
Šuo laiku ypač naudinga atsigręžti į plačiai pasaulyje taikomą psichosocialinio atsparumo teoriją, kurios esmė, kad žmonės skirtingai reaguoja į ilgalaikį stresą ar krizę: vieni išgyvena ir iš sudėtingų situacijų mokosi, kiti, deja, palūžta.
Seminare gilinsimės kaip pritaikyti šios teorijos principus praktikoje bei aptarsime kaip siekdami išlikti kiek įmanoma sveikesniems emociškai ir fiziškai pasirūpinti savimi.
Skaitmeninio garso pradmenys
Lektorius: Saulius Jurgelevičius
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 3 ak. val.
Greitas supažindinimas su keletu įdomių skaitmeninio garso disciplinų: Muzikos Produkcija, Garso dizainu, Foley ir garso efektais. Šios žinios gali būti pritaikomos ruošiant garsą įvairiems video, kuriant ar įrašant muziką, eksperimentuojant su garsais meninei išraiškai, vaidinimams ir t.t. Paskaitoje bus pateikiamos prieinamos programos, priemonės ir būdai toliau mokytis savarankiškai.
Sveiki, aš esu karjeros specialistas
Lektorė: Karjeros konsultantė Daiva Pugevičienė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2,5 ak. val.
Seminare bus kalbama apie karjeros specialisto svarbą, kylančius iššūkius, darbo subtilybes. Aptariami svarbiausi ugdymo karjerai klausimai.
Technologinis ugdymas ir taikomoji dailė šiandieninėje mokykloje
Lektorė: Doc. Lina Ringelienė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2,5 ak. val.
Seminare bus kalbama apie technologinį ugdymą ir taikomąją dailę šiandieninėje mokykloje.
Šiandien technologinio ugdymo tikslas – sudaryti prielaidas mokiniams išsiugdyti technologinio raštingumo pagrindus, t. y. puoselėti vertybines nuostatas ir bendruosius technologinius gebėjimus, būtinus kiekvienam žmogui nuolat kintančioje sociokultūrinėje aplinkoje, gebėti naudotis nesudėtingomis technologijomis kaip vartotojams, patirti kūrybinį džiaugsmą, mokėti spręsti problemas, išsiugdyti pozityvias nuostatas nuolatinei technologijų kaitai.
VIETŲ NEBĖRA. Vidurinio ugdymo literatūros programos atnaujinimas: kas, kaip ir kodėl?
Lektorė: Doc. dr. Žydronė Kolevinskienė
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2 ak. val.
Seminaras skirtas lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams. Seminare bus pristatytas vidurinio ugdymo (11–12 kl.) atnaujintas literatūros programos projektas, akcentuota, į ką mokytojai lituanistai turėtų atkreipti dėmesį naujose programose. Seminaro pabaigoje dalyviai bus supažindinti ir su naujuoju 12 kl. vertinimo modeliu.
Ugdymas kaip svarbiausia buvimo žmogumi sąlyga. Filosofinis požiūris
Lektorius: Doc. dr. Augustinas Dainys
Laikas: nuo 12 val.
Trukmė: 2 ak. val.
Ugdymas yra svarbiausia buvimo žmogumi sąlyga. Šis pripažinimas verčia permąstyti Vakarų filosofijos statusą, nes ugdymas tampa pirmąja filosofija, ir ugdymo filosofija iš taikomosios disciplinos virsta svarbiausia ir fundamentaliausia filosofija. Metafizika ir etika galimos tik ugdymo(si) dėka.
Finansinis-teisinis raštingumas mokykloje
Lektorius: Dr. Tomas Veršinskas
Laikas: nuo 15 val.
Trukmė: 1,3 ak. val.
Mokytojams skirtas finansinio-teisinio raštingumo seminaras, kuriuo siekiama gilinti mokytojų finansines-teisines žinias asmeninių finansų valdymo srityje bei ugdyti mokytojų gebėjimą perteikti minėtas žinias mokiniams. Seminaras pagrįstas praktiniais mokymais – realių situacijų nagrinėjimu. Apžvelgiamos naujausios asmeninių finansų valdymo priemonės ir technologijos bei atitinkami susiję finansiniai ir teisiniai aspektai. Seminaro metu bus pristatytos finansinio-teisinio raštingumo mokymo priemonės, skirtos įvairaus amžiaus auditorijoms.
VIETŲ NEBĖRA. Kaip įdomiai pristatyti Europos Sąjungą moksleiviams
Lektorė: Kauno Europe Direct informacijos centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė
Laikas: nuo 15 val.
Trukmė: 1 ak. val.
Bus pristatyti informaciniai šaltiniai ir metodinė medžiaga atskiroms moksleivių amžiaus grupėms apie Europos Sąjungą, jos politikas ir prioritetus (aplinkosauga, euras, Sanglauda, vidaus rinka, skaitmenizacija ir kt.), leidinių apie ES užsisakymo galimybė, supažindinta su organizacijų, dirbančių tikslinėse ES informavimo srityse, veiklomis
Kibernetinis saugumas mokytojams ir mokiniams
Lektorė: Julija Kalpokienė, LLM
Laikas: nuo 15 val.
Trukmė: 1,3 ak. val.
Seminaro metu bus aptarti kibernetinio saugumo principai, aktualūs mokytojo veikloje bei informacija, kuri gali būti aktuali moksleiviams. Bus aptartos grėsmės internete, kaip jų išvengti, kokia atsakomybė gresia už pažeidimus. Taip pat bus aptarta dezinformacijos problematika bei naujausios technologijos naudojamos skleisti klaidinančią informaciją.
VIETŲ NEBĖRA. Psichologiniai mokytojo santykio su mokiniu kūrimo aspektai
Lektorė: Prof. dr. Loreta Bukšnytė-Marmienė
Laikas: nuo 15 val.
Trukmė: 1,3 ak. val.
Mokinio – mokytojo santykiai yra analizuotas kaip svarbus veiksnys įprastoje, tradicinėje mokyklos aplinkoje, tačiau ypač ryškiai mokinio ir mokytojo santykių aktualumas, mokinių socialinės integracijos klausimas atsiskleidė Covid-19 kontekste. Seminaro metu kalbėsimės apie mokytojo-mokinio santykių reikšmę mokinio elgesiui ir mokymuisi, aptarsime šių santykių kūrimo komponentus bei galimus taikyti metodus.