VDU – mokymai socialinio darbo specialistams

766

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakulteto (SMF) Socialinio darbo katedroje rugpjūčio 16-19 dienomis vyksta mokymai skirti supažindinti su Vokietijoje sukurta ir moksliniais tyrimais pagrįsta ir taikoma metodika dirbant su vaikais, kurių tėvai serga įvairiomis priklausomybių ligomis.

Mokymų metu dalyviai supažindinami su jau penkerius metus veiksmingai praktikoje taikoma programa „Trampolinas“ skirta 8-12 metų vaikams. Mokymus veda „Trampolino“ projekto mokytoja socialinė darbuotoja iš Vokietijos, Tanja E. Schmitz-Remberg, turinti ilgametę ambulatorinę bei klinikinę patirtį darbo su priklausomybėmis srityje. Socialinio darbo specialistai taip pat mokomi, kaip dirbti pasitelkti Motyvacinio interviu metodą, dirbant su priklausomybių turinčiais suaugusiais asmenimis.

Mokymus organizuoja VDU Socialinio darbo katedra ir Nacionaline socialinio darbo su grupėmis asociacija. Socialinio darbo dėstytojai ir praktikai, atsižvelgdami į tai, jog Lietuvoje alkoholio, narkotinių medžiagų vartojimas bei kitų priklausomybių plitimas tampa vis didesne socialine problema,  šia iniciatyva nori didesnį dėmesį atkreipti į „pamirštus vaikus” ir sukviesti socialinio darbo studentus bei socialinio darbo profesionalus įgyti daugiau žinių ir patirties darbo su priklausomybėmis srityje.

Tanja E. Schmitz-Remberg yra socialinio darbo magistrė, andragogė, Tarptautinės Socialinio darbo su grupėmis asociacijos (IASWG) tarptautinių padalinių komiteto vadovė, priklausomybių Trampoline™ programos mokytoja ir Priklausomybių ir prevencijos tyrimo instituto Kelne mokslininkė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.