VDU menų galerijoje „101“ – Giedriaus Petrausko paroda „Miesto laikas“

733

Gruodžio 14 d., ketvirtadienį, 18 val. VDU menų galerijoje „101 (Muitinės g. 7, Kaunas) įvyks Kaune gerai žinomo Giedriaus Petrausko parodos „Miesto laikas“ atidarymas. Parodą kuruoja VDU Menų fakultetas Menotyros studentė Karolina Vitulskytė. Paroda yra VDU Menų fakulteto renginių ciklo „Ledonešis“ dalis.

Laikas šiuolaikinėje visuomenėje yra tarsi greitai tekanti upė – visi apie jį galvojam, bandom pasivyti, bet, kad ir kaip dėliotume savo dienotvarkę, laiko vis trūksta. Jis vis nesuvaldomai bėga tolyn, o žmonėms telieka paklusti šiai tėkmei.

Apie laikiškumą savo darbuose kalba ir Giedrius Petrauskas, iš amžinybės miego prikėlęs seną rusišką fotoaparatą (FKD – форматная камера дорожная). Su juo menininkas įamžina Kauno miesto panoramas skirtingose miesto vietose. Šiuo atveju fotografija tampa savotiška laiko mašina – ji grąžina į praeitį, į stabilius miesto vaizdus, fotografavimo laiku atrodžiusius amžinais ir nekintančiais. Vien kūrinio formatas suteikia nostalgiškų jausmų, sukelia iliuzija tarsi viskas vyko prieš keliolika dešimtmečių. Tačiau kartu fotografijos vaizdai nukelia į ateitį – tamsios išsiliejančios figūros tarsi tirpsta akyse, jos nėra tokios tvirtos, kaip miesto gatvės ar danguje pasirodantys ovalūs objektai. Taigi žmogus miesto panoramoje nyksta, tampa vaiduokliu, o jo sukurtas miestas įgauna naujas formas ir transformuojasi.

GIEDRIUS PETRAUSKAS fotomeno niekur nesimokė. Pradėjo fotografuoti dar 2001 metais ir nuo tada tyrinėja, kaip sena analoginė fotografija fiksuoja žmogų ar urbanistinį peizažą. Šioje parodoje eksponuojami menininko darbai sukurti sena rusiška FKD 13 x 18 cm formato medine plokšteline kamera.

KAROLINA VITULSKYTĖ yra VDU Menotyros 4 kurso studentė. Aktyviai reiškiasi kultūriniame Kauno gyvenime – rašo straipsnius, recenzijas, kuruoja parodas. Su G. Petrausku pradėjo bendradarbiauti nuo 2016 metų.

Paroda veikia iki 2018 m. sausio 12 d., I-V 11-17 val. Šventiniu laikotarpiu nedirbs 12 25-29, 01 02.

Paroda yra VDU Menų fakulteto renginių ciklo LEDONEŠIS dalis. VDU menų galerija 101, šį sezoną pradėjusi „Tropiniais kūnais“, siūlo jį baigti „Ledonešiu“. Staigūs upės išsiliejimai. Ledų sangrūda. Kylantis vandens lygis. Sprogdinti ar laukti šiltesnių laikų? Galerija 101 kviečia nebijoti ledo purslų ir iškeisti sienų ramybę į viso fakulteto sezoninį reiškinį. Hidrologės vaidmenį atliksianti galerija sudės savo prognozes dėl pirmojo potvynio Kaune. Ciklas organizuojamas kartu su VDU Menotyros studentėmis Rūta Grumadaite ir Rugile Miliukaite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.