VDU menų galerijoje „101“ – ciklo „Tropiniai kūnai“ uždarymas

623

Spalio 25 d., trečiadienį, nuo 19 val. VDU menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7, Kaunas) įvyks pirmasis „VEGAN ON ACID“ vakarėlis. Gros Aleksandr Spicyn (chill out/techno) ir keps sena juoda čirvinė keptuvė. Sauliaus Leonavičiaus renginys „Vegan on Acid. Vakarienė ant rūgščios žolės“ yra įvykių ciklo „Tropiniai kūnai“ paskutinė dalis.

Kas bendro tarp meninio tyrimo ir virtuvės, farmakono ir gliuteno, etnobotanikos ir neurohakinimo, psichodelinės estetikos ir institucinės kritikos? Įmaišom šiuos ir visus suneštinius klausimus į tešlą ir kepam blynus.

Projektas prasidėjo Migruojančių meno akademijų metu, Nidoje, bendradarbiaujant Sauliui Leonavičiui ir Gabrielei Nemirskytei. „Vegan on Acid“ yra tyrimas, kuriame išbandomi ryšiai tarp dietos (gr. diaita – gyvensena, režimas), psichodelikos ir meninės praktikos. Čia svarbu ne vien žaidimas stiliumi, bet ir dėmesys tam, kokius (sub)kultūrinius aktualumus tai sujungia/ užtrumpina.  Esminė šio vyksmo motyvacija yra pats socialumo atvejis ir jo nenuspėjamumas. Kas gali atsitikti, susijungti ar persikeisti, kokie atsitiktinumai ar tikrovės manifestuosis?

Įvykių ciklas „Tropiniai kūnai“ apima tyrimų spektrą, varijuojantį tarp įsivaizduojamų geografijų (imagined geographies) ir performatyvių įsikūnijimų. Bandoma išerdvinti galeriją ir jos tapatybę, paverčiant ją tropiniu kūnu. Čia pavadinimas nurodo į tropą kaip kalbos vienetą – metaforą, ir į tropikus kaip geografinį atspirties tašką. Susitelkiant į idėjinius ir kūniškus sujudėjimus, pasirenkant tropinių kūnų dalis aktyvuojančius pratimus – tokius kaip paroda, performansas, skaitymas ir kiti – keičiamasi žinojimu tarp visų dalyvių.

Mėnesio trukmės „Tropiniai kūnai“ jau pristatė: rugsėjo 29 d. – spalio 13 d. Eglės Ruibytės parodinį įvykį „Tropiniai kūnai vol. 1“, spalio 13 d. Margaritos Žigutytės ir Vaidos Stepanovaitės bendrą meditaciją, teksto skaitymą „Tropiniai kūnai vol. 2: Flat earth yoga practice“ bei spalio 18-21 d. vykusią šiuolaikinio šokio ir performanso kūrėjų Austėjos Vilkaitytės, Lizos Baliasnajos, Grėtės Šmitaitės mini-rezidenciją „Tropiniai kūnai vol. 3: NOSTRESS“. Įvykių ciklas, kuruojamas naujosios galerijos vadovės Vaidos Stepanovaitės, rengiamas su tikslu leisti tarpakademinei erdvei patirti pereinamuosius momentus ir nubrėžti tolimesnes kolektyvines koordinates.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.