VDU Lituanistikos katedra kviečia dalyvauti apsakymo rašymo dirbtuvėse

490 2

Penktą kartą VDU Lituanistikos katedros rengiamų dirbtuvių metu dalyviai tampa literatūros kūrėjais ir vertintojais – reiškia konstruktyvią kritiką, analizuoja savo ir kolegų tekstus. Šių metų dirbtuvės orientuotos į apsakymo žanrą, jų temą įkvėpė prozininko Juozo Apučio novelės „Autorius ieško išeities“ pabaiga: „Autorius stačiai nerado kitos išeities: ką daryti nuogomis rankomis susidūrus su geležimi kaustyta niekšybe? Autorius palaiko studento galvojimą, tačiau tos minties jis būtinai neperša, kiekvienam valia pasirinkti savo sprendimą.“

VDU Lituanistikos katedra siūlo tapti rašytojais, ieškančiais kūrybinės išeities, ir pirmam susitikimui sukurti trumpą istoriją (500–700 žodžių) apie tai, kas nutiktų, jeigu jūsų mėgstamiausias personažas sutiktų savo autorių. Iki balandžio 7 d. tekstai laukiami čia. Atrinkti autoriai bus informuoti balandžio 8 d. Dirbtuvės prasidės balandžio 12 d. VDU, iš viso vyks keturi susitikimai: balandžio 12, 18, 26 ir gegužės 3 d. Jei kiltų klausimų, kreipkitės el. paštu paulina.kuodyte@vdu.lt.

Dirbtuvėse „Autorius ieško išeities“ dalyviai susipažins su apsakymo struktūra, gaus patarimų, kaip sukurti įtaigų personažą, dialogą, parinkti laiką, erdvę, ir kūrybiškai įsitrauks į literatūros kūrimo procesą. Geriausius apsakymus publikuosime VDU Literatūros ir spaudos magistrančių iniciatyvos „Pasakojame“ internetiniame puslapyje, taip pat kviesime pristatyti mokslinės konferencijos „Naratologiniai skaitymai 2019“ metu.

Komentarai

Jolita

laba diena, koks amžiaus cenzas dalyviams?

Paulina

Apsakymo dirbtuvės orientuotos į aukštesnių klasių moksleivius, studentus, bet laukiame ir vyresnio amžiaus dalyvių.