VDU – lektorės iš Vokietijos seminaras apie lytiškumą

621

Seminaras

Gegužės 13 d. 15 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Katalikų ir teologijos fakultete (KTF) (Gimnazijos g. 7, 411 aud.) vyks seminaras apie lytiškumą. Seminarą ves Vokietijoje įkurtos organizacijos „MFM Deutschland e.V.“ vadovė, profesionali lektorė Elizabeth Raith-Paula, kuriuo pristatys įgyvendinamą projektą „My Fertility Matters“ („Mano vaisingumo svarba“, toliau – MFM).

MFM projektas – savigarbos mokykla

Projektas pirmą kartą buvo inicijuotas Vokietijoje 1999 metais „Cycle-Show“ pavadinimu. Jis skirtas mergaitėms, berniukams ir jų tėvams supažindinti su pagrindiniais lytiškumo, lytinio brendimo ir vaisingumo klausimais. Nuo tada iki 2015 metų pradžios projektas sulaukė daugiau nei pusės milijono dalyvių. Šis projektas ne vieną kartą yra pelnęs apdovanojimus tiek Vokietijoje, tiek Europoje.

Dr. Elisabeth Raith Paula šiuo projektu siekia keisti įsigalėjusią lytinio švietimo praktiką, susitelkusią tik ties pavojais ir  linkusią paauglių lytiškumo klausimus spręsti lytiškai plintančių ligų, neštumo prevencijos ir seksualinės prievartos aspektu. Jos nuomone, vaikai visų pirma turi išmokti priimti ir vertinti save ir pokyčius savo  kūne kaip stebuklą, prieš susidurdami su visuotinai priimta neigiama pozicija lytiškumo atžvilgiu.

MFM projekto seminaruose berniukai ir mergaitės yra kviečiami  į įspūdingą ekspediciją, kuri jiems atveria jų lytinio brendimo paslaptis. Visa informacija pateikiama saugioje aplinkoje laikantis teigiamos nuostatos lytiškumo, vaisingumo ir naujos gyvybės atžvilgiu. Užsiėmimai mergaitėms ir berniukams vyksta atskirai.

Naudojant teigiamas metaforas ir pasakojimus, kruopščiai atrinktas ir pagal amžių pritaikytas iliustracijas bei priemones, mergaitėms sukuriama vaizdinga o berniukams „agentai misijoje“ žaidimo aikštelė, kuriose vienas po kito atskleidžiami brendimo proceso įvykiai ir jų poveikis vaikų elgsenai, savijautai ir savivokai. Projekto užsiėmimai sukurti laikantis mokymo meno ir kognityvinės psichologijos atradimais , kurie teigia jog didžiausias efektas pasiekiamas tada, kai mokymo procese derinami kūno poreikiai su  emocine ir intelektualine patirtimi. Pagrindinė šio projekto idėja: „Gali saugoti tik tai, ką gerbi“. Tai tikra savigarbos ir pagarbos kitos lyties asmeniui mokykla.

Projekto autorė – socialinė verslininkė

Elizabeth Raith-Paula – medicinos mokslų daktarė, apgynusi disertaciją tema – „Šiuolaikinė natūralaus šeimos planavimo samprata“. Gerai Vokietijoje ir už jos ribų žinoma lektorė,  kalbanti vaisingumo pažinimo ir lytiškumo temomis. Jos knyga mergaitėms  „Kas vyksta mano kūne“ išleista septyniomis Europos šalių kalbomis, kelis kartus pakartotinu tiražu. 2012 metų lapkričio mėn. dr. Elizabeth Raith Paula buvo priimta į Ashoka narius. Tai tarptautinis apdovanojimas, suteiktas pripažįstant  jos, kaip socialinės verslininkės, įdiegusios inovatyvų socialinių problemų sprendimo būdą.

Seminaras nemokamas. Registracija nevykdoma.

Lektorė į VDU atvyksta pagal „Erasmus+“ programą, kuri sudaro galimybes užsienio įmonių/ organizacijų darbuotojams (profesionalams).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.