VDU leidyklos vyr. redaktoriui R. Keturakiui skirta kultūros ir meno premija

1421

2012 metais už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui Vyriausybė skyrė dvylika kultūros ir meno premijų. Tarp premijų laimėtojų – poetas, prozininkas, Vytauto Didžiojo universiteto leidyklos vyriausias redaktorius Robertas Keturakis.

Kultūros ir meno premijas Vyriausybė įsteigė 1997 m. Premijos dydis – 44 tūkst. 200 litų. Menininkų kūrinius vertina Meno premijų komisija, atsižvelgdama į Lietuvos kultūros ir meno tarybos, Meno kūrėjų organizacijų asociacijos pasiūlymus. Kasmet skiriama ne daugiau kaip dvylika premijų.

Robertas Keturakis – keliolikos eilėraščių rinkinių autorius, publicistas, eseistas. 2011 m. išleido poemos „Jotvingiai“ ir istorijos paveldo metraščio „Terra Jatwezenorum“ („Jotvingių kraštas“) I ir II tomus. 2003 m. apdovanotas „Gerumo plyta“ (Kauno miesto mero apdovanojimas už gerus darbus visuomenės labui). 2005 m. suteiktas ordino „ Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius. 2006 m. paskirta Jono Aisčio literatūrinė premija už poezijos knygas „Trys lelijos šventam Kazimierui“ (2004 m.) bei „Ir niekad vėlai“ (2005 m.).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.