loader image

VDU lankysis prie Lietuvos išlaisvinimo prisidėjęs G. Burbulis

478

Lapkričio 13 d., antradienį, 17 val., Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas) lankysis ir viešą paskaitą skaitys Genadijus Burbulis – buvęs Rusijos TFSR valstybės sekretorius (1991–1992 m.), reikšmingai prisidėjęs prie Lietuvos kovos dėl nepriklausomybės ir išsilaisvinimo iš Sovietų Sąjungos.

Paskaitoje „Lietuva, Europa, Rusija: istorijos pamokos“ svečias pasidalins savo ilgamete patirtimi ir kvies pasimokyti iš audringų praeities įvykių. Prof. G. Burbulis parengė ir pasirašė Belovežo sutartį, kuria buvo paskelbtas Sovietų Sąjungos iširimas ir įkurta Nepriklausoma valstybių sandrauga (NVS). Jis taip pat buvo artimas Boriso Jelcino bendražygis, vienas įtakingiausių Rusijos politinių veikėjų, perestroikos metais ir po jos užėmęs svarbias pozicijas šalies valdyme.

Nuo 1993-ųjų pasitraukęs iš valdžios, G. Burbulis tapo aršiu Kremliaus reformų kritiku, o prezidentu tapus V. Putinui, paliko politiką apskritai. Vėliau jis įkūrė politinės filosofijos mokyklą ir tapo Rusiją modernizuoti siekiančio jaunimo forumo „Mano Rusija“ vadovu.

Praėjusiais metais G. Burbulis lankėsi VDU vykusiame tarptautiniame Baltijos ir Juodosios jūrų forume kaip vienas iš istorinių lyderių, kur kartu su kitais buvusiais Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovais aptarė žemyno ateitį.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario mėnesį G. Burbuliui VDU įteikė sidabro medalį už ilgametį indėlį siekiant Lietuvos nepriklausomybės. Universitetas politikui taip pat suteikė vizituojančio profesoriaus vardą už jo pastangas palaikyti taikų dialogą tarp valstybių ir individų bei tarptautinį universitetų bendradarbiavimą.

Svečią su Lietuva sieja ne tik istoriniai ir politiniai ryšiai, tačiau ir giminės ištakos – jo senelis buvo lietuvis emigrantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.