VDU lankysis modernaus šokio profesorius M. H. Nadelis

Kovo 9–10 dienomis VDU lankysis ir paskaitą bei šokio seminarą surengs Myronas Howardas Nadelis, buvęs Juilliardo mokyklos ir vienos garsiausių pasaulyje – José Limóno – modernaus šokio kompanijos mokinys.

Kovo 9 d. 11 val. VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53–101) profesorius skaitys paskaitą „XX–XXI a. šokis: meninių idėjų raiška ir stilių įvairovė“, o kovo 10 d. 11 val. VDU Šiuolaikinių menų katedroje (Vytauto pr. 71–101) surengs praktinį šokio seminarą.

Paskaita ir seminaras yra nemokami. Daugiau informacijos teikiama el. paštu: a.auguleviciute@pmdf.vdu.lt.

Apie Myroną Howardą Nadelį

Myronas Howardas Nadelis yra įvairiapusiškas ir įdomus meno pasaulio atstovas, kurio veiklą neabejotinai galima apibūdinti kaip daugialypę, kadangi jo darbas meninėje srityje betarpiškai susietas ir su akademine sfera. M. H. Nadelis yra buvęs šokėjas, aktorius, choreografas, Juilliardo mokyklos ir Kolumbijos universiteto absolventas, įvairių JAV universitetų profesorius, Šokių programos vadovas ir koordinatorius, knygos „Šokio patirtis“, teigiamai įvertintos kritikų, autorius.

Pagrindiniai M. H. Nadelio mokytojai buvo José Limónas, Antony Tudoras, Louisas Horstas, Lulu Sweigard ir Martha Hill. Nuo pat jaunystės M. H. Nadelis buvo tiek profesionalus šokėjas, tiek aktorius. Per savo profesionalaus šokėjo karjerą jis yra šokęs Milvokio, Pitsburgo, Niujorko, Filadelfijos ir kitose JAV šokio trupėse, taip pat yra filmavęsis ir atlikęs vaidmenis televizijoje tiek JAV, tiek ir Europoje. Jo kurtą choreografiją buvo galima išvysti Milvokio ir Merilendo baleto teatruose, CBS televizijoje, taip pat Australijos ir Norvegijos šokio trupėse bei televizijose.