VDU lankysis ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas

Kovo 10 d., ketvirtadienį, 13.15 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-203) vyks J. E. Europos Sąjungos ambasadoriaus Rusijos Federacijoje, VDU garbės daktaro Vygaudo Ušacko paskaita „Lietuva tarpusavio priklausomybės ir globalios priešpriešos pasaulyje“.

V. Ušackas yra teisininkas, diplomatas, visuomenės bei politinis veikėjas, 2008-2010 m. ėjęs LR užsienio reikalų ministro pareigas, ilgus metus atstovaujantis Lietuvai, Europos Sąjungai, NATO – kaip vyr. stojimo į ES derybininkas, LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikoje, LR ambasadorius Jungtinėje Karalystėje.

Trejus metus jis dirbo ES specialiuoju įgaliotiniu ir Bendrijos misijos vadovu Afganistane. Nuo 2013 m. rugsėjo – ES atstovybės Rusijos Federacijoje vadovas. 2013 m. lapkričio 13 dieną Vygaudui Ušackui suteiktas VDU garbės daktaro vardas už nuopelnus Lietuvai ir universitetui.

Vygaudo Ušacko nupelnai yra įvertinti Estijos, Graikijos, Gruzijos, Ispanijos, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Ukrainos, taip pat Lietuvos valstybiniais apdovanojimais. Aktyvų politinį ir diplomatinį V. Ušacko darbą praturtina svarus indėlis į akademinę, visuomeninę veiklą, pagalbą nevyriausybinės organizacijoms. Jis taip pat yra vienos sėkmingiausių pastarojo dešimtmečio jaunimo pilietiškumo iniciatyvų „Misija Sibiras“ globėjas.

Renginio plakatas