VDU lankėsi naujasis Kanados ambasados reikalų patikėtinis Vilniuje

Rugsėjo 24 dieną Vytauto Didžiojo universitete (VDU) viešėjo naujasis Kanados ambasados reikalų patikėtinis Vilniuje ponas Richard Martin-Nielsen. Naujai paskirtas diplomatas susitiko su Tarptautinių ryšių prorektore Ineta Dabašinskiene bei aptarė galimybes aktyviau įtraukti Kanados lietuvių bendruomenę į VDU vykdomas veiklas. Taip pat kalbėta ir apie galimybes pritraukti studentus mainų studijoms.

Po susitikimo p. Martin-Nielsen lankėsi Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje bei VDU Frankofonijos centre, kur susitiko su centro dėstytojais ir Humanitarinių mokslų fakulteto dekane doc. Rūta Eidukevičiene. Susitikimo metu diskutuota apie galimybes rengti įvairias Kanados menininkų parodas  bei organizuoti viešas įžymių kanadiečių paskaitas Universitete.

VDU stiprina savo bendradarbiavimą su Kanados aukštojo mokslo institucijomis – studijoms į jas išvyksta VDU studentai, vyksta abiejų šalių personalo vizitai.

Taip pat 2016 m. VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre pradėjo veikti Frankofonijos šalių centras. Centro veikla taip pat apima bendradarbiavimą su Kanados frankofoniškąja dalimi.

Šių metų rugsėjo 3 d. VDU vyko Kanados lietuvių bendruomenei skirta paroda.

Ilgus metus universitete organizuojama ir tarptautinė tarpdisciplininė Kanados studijų konferencija, iš įvairių šalių sutraukianti šios srities ekspertus.