VDU lankėsi Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės ambasadorius

749

Vasario 13 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) lankėsi Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Conradas A. Bruchas.

Ambasadorius ne tik pirmą kartą lankėsi VDU, bet ir tapo pirmuoju Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės atstovu, apsilankiusiu universitete. Diplomatas vizito metu sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu ir džiaugėsi mūsų šalies, miesto bei universiteto vykdoma diplomatine ir edukacine veikla.

Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės ambasadą ir VDU nuo šiol vienija ir bendras partneris – Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“. Tą pačią vasario 13 dieną Sugiharos namuose Kaune buvo atidarytas Liuksemburgo Didžiosios Hecogystės konsulatas.

VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė ambasadoriui Conradui A. Bruchui pristatė VDU istoriją ir jos sąsajas su paskutiniu šimtmečiu Lietuvoje, universiteto studijų sistemą, mokslo sritis. Prorektorė dalijosi VDU tarptautiškumo pavyzdžiais.

Diplomatas, pats besidomintis lingvistika, susidomėjo VDU užsienio kalbų pasirinkimo galimybėmis ir akcentavo Liuksemburgo universiteto (angl. University of Luxembourg) skatinamą multilingvizmą.

„Nors Liuksemburgo universitetas yra itin jaunas – įkurtas tik 2003 m. – bet šalyje veikia stipri švietimo politikos sistema, kuri itin skatina tarptautinius studentų, dėstytojų ir mokslininkų mainus, kurie galėtų būti vykdomi ir su Vytauto Didžiojo universitetu“, – apie Liuksemburgo ir VDU bendradarbiavimą ateityje kalbėjo Didžiosios Hercogystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius ambasadorius Lietuvai Conradas A. Bruchas.

VDU palaiko ryšius su Liuksemburgo universitetu, dalyvaujant Europos universiteto fondo (angl. European University Foundation) veikloje.

Conradas A. Bruchas jau antrą kartą paskirtas ambasadoriumi Lietuvai. Diplomatas nuo 1993 m. dirba Liuksemburgo užsienio reikalų ministerijoje. Nuo 2005 m. ėjo ambasadoriaus Graikijoje pareigas, 2010–2013 m. ir vėl nuo 2016 m. – ambasadorius Lenkijoje. Diplomatas reziduoja Varšuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.