VDU lankėsi Kazachstano Respublikos ambasadorius

739

Kovo 3 dieną, penktadienį, Vytauto Didžiojo universitete lankėsi ypatingasis ir įgaliotasis Kazachstano Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Latvijoje Bauržanas Muchamedžanovas. Kartu su juo universitete vizito metu taip pat dalyvavo ambasadoriaus patarėjas Mukanov Kuaniš Klimovič bei pirmasis sekretorius Sadaukasov Žandos Maksatovič ir antrasis sekretorius Amiržanov Danijar Žomartovič.

Susitikimo metu diplomatai ir VDU akademinės bendruomenės atstovai apskritojo stalo diskusijoje aptarė galimą tolimesnį bendradarbiavimą tarp Kazachstano Respublikos ambasados ir VDU. Universiteto fakultetų dekanai ir prodekanai bei Užsienio kalbų instituto direktorė pristatė savo atstovaujamo akademinio padalinio veiklos sritis ir kaip jas būtų galima pritaikyti bendradarbiavime.

Susitikimo pradžioje B. Muchamedžanovas VDU atstovams ne tik papasakojo apie Kazachstano Respublikos politinę, ekonominę ir socialinę padėtį bei jos kaitą nuo XX a. vidurio iki šių dienų, bet ir išdėstė svarbiausius dabartinio šalies prezidento Narsultano Nazarbajevo metiniame pranešime pateiktus aspektus, kaip turėtų būti perskirstomi įvairių valdžios šakų įgaliojimai ir atsakomybės, siekiant skatinti Kazachstano konkurencingumą pasaulyje.

Atsižvelgiant į Kazachstano prezidento pranešimo ketvirtąjį prioritetą – žmogiškojo kapitalo gerinimą, VDU kartu su ambasadoriumi sutarė stiprinti bendradarbiavimą ruošiant kvalifikuotus specialistus ir vykdant studentų mainus. VDU rektorius prof. Juozas Augutis pažymėjo, jog Kazachstano ir universiteto bendradarbiavimas švietimo srityje ženkliai prisidėtų prie šalių konkurencingumo didinimo.

B. Muchamedžanovas yra ypatingasis ir įgaliotasis Kazachstano Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Latvijoje (nuo 2013 metų). 1997-2000 m. jis ėjo Kazachstano teisingumo ministro pareigas, vėliau dirbo Kazachstano Respublikos prezidento administracijos direktoriaus pavaduotoju bei ministro pirmininko pavaduotoju (2000-2005 m.), Kazachstano vidaus reikalų ministru (2005-2009 m.), Kazachstano parlamento senato nariu (2009-2011 m.). Diplomatas, dirbdamas kaip teisininkas, prisidėjo prie 1995 m. rugpjūčio 30 d. referendumu priimtos Kazachstano Respublikos konstitucijos rengimo.

Vytauto Didžiojo universitetas šiuo metu bendradarbiauja su aštuoniomis Kazachstano aukštojo mokslo institucijomis akademinio bendradarbiavimo bei studentų ir darbuotojų mainų srityse: Kazachstano nacionaliniu Abajaus universitetu (Almata), Suleymano Demirelio universitetu (Almata), L. N. Gumiliovo Eurazijos nacionaliniu universitetu (Astana), Kokšetau valstybiniu universitetu (Kokšetau), Pavlodaro valstybiniu pedagoginiu institutu (Pavlodaras), Tarptautinio verslo universitetu (Almata), KAZGUU universitetu ir Tarazo valstybiniu universitetu (Tarazas).

Vytauto Didžiojo universitetas puoselėja bendradarbiavimo galimybes su įvairiomis Kazachstano aukštojo mokslo institucijomis ir tikslingai dirba siekdamas užtikrinti naujas galimybes skirtingose mokslo srityse. Šiuo metu universitete studijuoja net 26 studentai iš Kazachstano. Nuo 2005 metų, remiantis dvišalių mainų susitarimais tarp VDU ir Kazachstano mokslo ir studijų institucijų, universitetas skatina abipusius studentų mainus, suteikiančius galimybes įgyti naujos akademinės patirties studijuojant užsienyje.

Ateityje planuojama VDU edukologijos studentams sudaryti sąlygas atlikti praktiką Pavlodaro valstybiniame pedagoginiame institute, taip pat šiam institutui pritaikyti CLIL kalbų modelį, naudojamą VDU. Nuo 2017/2018 metų ketinama pradėti vykdyti dvigubo diplomo biologijos ir edukologijos programas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.