VDU kvietė moksleivius „Matuotis profesiją“! (ATNAUJINTA 11.14)

5911

Lapkričio 11 d. Vytauto Didžiojo universiteto erdves užplūdo moksleiviai – tą dieną universitete vyko jiems skirtas renginys „Matuokis profesiją 2011“. Nuo pat ryto įvairių profesijų atstovai dalijosi patirtimi, pasakojo apie savo darbo dienos specifiką, veiklos galimybes. Profesijas „matuotis“ kvietė Vytauto Didžiojo universitetas kartu su organizacija „Kitas variantas“.

Renginį pradėjo savanorišku pagrindu veikiančios organizacijos VŠĮ „Kitas variantas“ lektorių paskaita „Iššūkis – renkuosi profesiją“, kurioje mokiniai buvo kviečiami dar sykį susimąstyti apie profesijos pasirinkimą. Jaunuoliams buvo pasakojama apie tai, kaip reikia rinktis profesiją, apie ką reikia galvoti ir kaip analizuoti save priimant šį svarbų sprendimą.

Šiais metais moksleiviai galėjo „pasimatuoti“ net dvidešimt profesijų: socialinio darbuotojo, režisieriaus, teisininko, aktoriaus, fotografo, finansininko, politiko, psichologo, IT auditoriaus, viešųjų ryšių specialisto ir dar daug kitų. Savo darbo dienos specifika dalijosi Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, operos solistas Liudas Mikalauskas, aktorė Goda Piktytė, žurnalistė Kristina Karlonė, fotografas Romualdas Požerskis, biologas-genetikas Gintaras Brazauskas ir kiti atstovai. Aktyviausi ir labiausiai motyvuoti moksleiviai, dalyvavę renginyje, turi galimybę laimėti dieną su specialistu – tereikia iki lapkričio 21 d. VDU Studijų marketingo tarnybos komandai atsiųsti motyvacinį laišką adresu darbuotojai@smt.vdu.lt.

Nors renginys „Matuokis profesiją 2011“ universitete vyko pirmą kartą, tačiau žinia apie galimybę „pasimatuoti“ profesiją pasklido visoje Lietuvoje. Pilni moksleivių autobusai atvyko net iš Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Jurbarko, Rokiškio, Panevėžio ir kitų miestų. Dėl itin didelio susidomėjimo išankstinę registraciją teko nutraukti likus savaitei iki renginio, nes visos vietos auditorijose buvo užimtos – sulaukta virš 600 moksleivių. „Toks renginio populiarumas tikrai netikėtas, o moksleivių atsiliepimai, jog šios paskaitos jiems padėjo suprasti ir beveik apsispręsti, kurią specialybę rinktis, tiesiog džiugina“, – sakė VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė. – „Sulaukėme mokytojų prašymų organizuoti tokio pobūdžio renginį ir vėl. Jau dabar kviečiame mokyklas registruotis į 2012 m. sausio 12 d. vyksiantį renginį „Moksleivių diena VDU 2012“, kurio metu kartu su daugybe įvairių veiklų moksleiviai ir vėl bus kviečiami „matuotis“ profesiją.“

Daugiau informacijos teikia VDU Studijų marketingo tarnyba.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) bei Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.