VDU kviečia moksleivius pakilti ant skaitmeninės bangos

2057

Moksleiviams, informatikos ir matematikos pasaulį pažįstantiems ne blogiau nei savo mokyklos koridorius, VDU Informatikos fakultetas siūlo 2011 m. sausio 29 d. patikrinti savo žinias informatikos ir matematikos viktorinoje „IFtorina‘11“.

Nemokamoje viktorinoje, kurioje organizatoriai žada daugybę prizų ir staigmenų, žaismingų užduočių ir įdomių paskaitų, kviečiami dalyvauti 3–4 gimnazinių ir 11–12 klasių moksleiviai. Renginio metu dalyviai varžysis asmeninėse ir komandinėse rungtyse, pasitikrins informatikos ir matematikos žinias, klausysis UAB „Microsoft Lietuva“ paskaitos „Kompiuterinių žaidimų programavimas“, galės išbandyti  „Apple“ ir „Microsoft“ technologijų galimybes. Viktorinos dalyviai gaus dalyvio sertifikatus, o geriausiai pasirodę moksleiviai bus apdovanoti rėmėjų prizais. Mokinius atlydėję mokytojai taip pat neliks be dėmesio – jiems siūlomi informacinių technologijų seminarai. Šiemet jie organizuojami drauge su Lietuvos informatikos mokytojų asociacija. Už dalyvavimą seminaruose bus įteikti 10 akademinių valandų sertifikatai.

„Jau penktus metus organizuodami informatikos ir matematikos viktoriną sulaukiame vis daugiau dalyvių. Tai mus džiugina ir įpareigoja. Siekiame, kad renginys dalyviams paliktų kuo puikiausius atsiminimus. Renginio metu stengiamės parodyti kuo platesnes informatikos ir matematikos pritaikymo galimybes,“ – apie tradicine tapusią viktoriną pasakoja VDU Informatikos fakulteto prodekanė Sigita Pečiulytė.

Viktorinoje dalyvavę moksleiviai džiaugiasi puikiai praleistu laiku ir įgyta nauja patirtimi: „Labai smagi viktorina, įdomios užduotys, patrauklus naujų technologijų pristatymas, maloni atmosfera, tiesiog šaunus renginys,“ – po renginio negailėjo komplimentų viena „Iftorinos“ dalyvių. Jai pritarė ir anketoje atsiliepimą palikusi mokytoja: „Jūsų renginyje dalyvavau pirmą kartą, buvau ir tebesu sužavėta visa renginio organizacija. Viskas laiku, viskas sustyguota. Šaunu, ačiū už renginį ir iki susitikimo ateinančiais metais.“

„Informacinės technologijos (IT) – tai ne šiaip perspektyvus mokslas. Ne paslaptis, būtent joms priklauso ateitis. Deja, šiuo metu darbo rinkoje jaučiama opi IT specialistų stygiaus problema. Džiugu, kad „Iftorina“ skatina abiturientus ir aukštesnių klasių moksleivius domėtis pačiomis perspektyviausiomis, naujausiomis technologijomis, gilinti savo žinias paslapčių kupiname informatikos ir matematikos pasaulyje, kuriame kiekvienas gali surasti savo nišą. Juk IT – tai ne tik programuotojų darbo įrankis. Be jos šiandien sunkiai išsiverstų ir medikai, ir ekonomistai, ir netgi menininkai.  Dalyvaujant IT kūrinio konkursuose galima prisidėti kuriant pažangius kompiuterinius produktus“, – teigia „D-Link Baltija“ vadovas Laimonas Butkus.

„IFtorina‘11“ renginio rėmėjas UAB „Microsoft Lietuva“ įsteigė prizą – žaidimų kompiuterį „XBOX 360“, kuris atiteks moksleiviui ar moksleivių grupei, sukūrusiems įdomiausią „Silverlight“ technologija pagrįstą interaktyvų „IFtorinos“ renginiui skirtą žemėlapį, žaidimą ar VDU Informatikos fakulteto moksleivių vasaros stovyklos interneto puslapį. Plačiau apie VDU Informatikos fakulteto moksleivių vasaros stovyklą galite sužinoti http://if.vdu.lt/stovykla. Klausimus apie konkursą siųskite adresu iftorina@if.vdu.lt.

Registruotis į renginį galima iki 2011 metų sausio 24 dienos tinklalapyje http://iftorina.vdu.lt. Kvietimai į „IFtorina‘11“ elektroniniais laiškais adresatus pasieks 2011 metų sausio 25 d.

Viktorina vyks VDU Informatikos fakultete (Vileikos g. 8, Kaunas).

Daugiau informacijos http://iftorina.vdu.lt.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.