loader image

VDU kviečia į Simonui Daukantui skirtą renginių ciklą

562 1

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis VDU studentų kūrybinę grupę „Declamationes“ skatina ir toliau ieškoti valstybei reikšmingų kultūros asmenybių.­­ Simono Daukanto metams studentai skiria renginių ciklą „Anava, ar tik ne Daukantas?“ (J. Marcinkevičius).

Spalio 3 d. programa pradedama jaukiu „pusryčiojimu“ pagal Daukantą. Literatūrinių pusryčių metu bus ne tik vaišinamasi, bet ir skaitomi Daukanto tekstai, vyks pokalbis. 

Spalio 4–5 d. pagrindinis renginys – lituanistikos ir istorijos katedrų rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „Istorikas – rašytojas: istorinio ir literatūrinio naratyvų sankirtos“, kurią rengiant talkina VDU kūrybinės grupės studentai. Neatsitiktinai istorikui skirta konferencija vyks Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Konferencijos programa

Spalio 17 d. pirmą kartą VDU istorijoje – istorikų ir literatų mūša, kurioje dalyvauja abiejų programų studentai. Komandas ir jas palaikančius kolegas raginame domėtis Lietuvos istorija ir lietuvių literatūros istorija. 

Spalio 19 d. studentai keliaus po Žemaitiją Daukanto takais, susitiks su moksleiviais ir vietos bendruomenėmis. 

Spalio 25 d. VDU retorikos studentų oratorių turnyras taip pat skirtas Daukanto metams. 

Lapkričio 8 d. renginių ciklą užbaigs vakarojimas su Daukantu VDU Didžiojoje auloje – žiūrovai turės galimybę pamąstyti apie idealizmo ir racionalizmo poreikį, romantinę ir pragmatinę laikyseną; pamatys publicistinį spektaklį „Romantikai“. 

Kviečiame aktyviai dalyvauti visus VDU dėstytojus, studentus ir visuomenę – idealistus ir pragmatikus, romantikus ir realistus.

Bičiuliai: Kauno miesto savivaldybė, Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Kauno miesto muziejus.

Informaciją apie tikslų renginių laiką bei vietą sekite socialiniame tinkle „Facebook“

Komentarai

Kęstutis Gudmantas

Po savaitės - Daukanto konferencija. Kada bus paviešinta jos programa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.