„VDU Kultūros dienos“ – renginiai, ekskursijos ir paskaitos visuomenei

1093

Balandžio 15–20 d. VDU Menų fakultetas antrą kartą organizuoja miestiečiams skirtą renginį „VDU kultūros dienos“ – plataus spektro programą, skirtą pačiai įvairiausiai publikai: nuo menininkų iki moksleivių ar studentų, nuo kultūros lauko veikėjų iki menu ir kultūra besidominčių miestiečių. Įvairiose VDU ir miesto kultūrinėse erdvėse visą savaitę vyks atviros paskaitos, spektakliai, teminės ekskursijos, parodų ir kino filmų peržiūros, susitikimai su menininkais bei diskusijos.

„Pernai Menų fakulteto inicijuotos „VDU Kultūros dienos“ sulaukė didelio miesto bendruomenės susidomėjimo, įvairiuose renginiuose apsilankė virš tūkstančio dalyvių, tad įsitikinome, kad atviro universiteto idėja bei poreikis stiprinti kūrybines akademinės bendruomenės ir visuomenės partnerystes yra labai svarbus ir miestui, ir mums“, – paaiškina Menų fakulteto dekanė prof. Jurgita Staniškytė.

„Įvairi „VDU kultūros dienų“ programa atskleidžia Menų fakultete vykdomų meno studijų bei kūrybinių veiklų įvairovę ir jų glaudžias sąsajas su plačiu artes liberales universitetinių studijų kontekstu. Vizualiųjų, scenos ir tarpdisciplininių kūrinių pristatymai bei gyvi pasirodymai tampa puikia proga ne tik betarpiškai susipažinti su fakulteto dėstytojų ir studentų kūryba, bet taip pat kritiškai ir laisvai kalbėti apie aktualius šiandienos kultūros reiškinius“, – teigia Šiuolaikinių menų katedros vedėjas doc. dr. Tomas Pabedinskas.

Visą „VDU kultūros dienų“ savaitę Menų fakulteto auditorijos bus atviros visiems, kurie drauge su menotyros, kūrybinių industrijų ar meno specialybių studentais norės klausytis fakulteto dėstytojų paskaitų apie kiną („Kino istorija“), fotografiją („Fotografija ir medijos“), dailę („Šiuolaikinis menas“, „Dailėtyra ir dailės mediacija“), teatrą („Modernus teatras“, „Lietuvos teatro istorija“), architektūrą („Vakarų Europos architektūra“), dizainą ir madą („Dizainas ir mada“, „Mados dizainas“).

Po paskaitų plačioji visuomenė kviečiama dalyvauti netradicinėse ekskursijose, kurių metu Menų fakulteto menotyrininkai kvies kitaip patirti kultūrinį Kauną. Balandžio 16 d., pirmadienį, teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė suteiks galimybę apsilankyti eksperimentinėse teatro erdvėse ir pabendrauti su jaunaisiais Kauno teatro menininkais. Antradienį – menotyrininkas, fotografas Tomas Pabedinskas kvies į ekskursiją, kurios metu bus galima ne tik aplankyti fotostudiją ir fotogaleriją, bet ir drauge paieškoti atsakymo į klausimą, kaip ir kodėl fotografija tampa meno kūriniu ir patenka ant prestižinės galerijos sienų. Trečiadienį VDU Menų galerijos „g101“ kuratorė ir vadovė Margarita Žigutytė siūlys apsilankyti Kauno senamiestyje įsikūrusiose meno galerijose, susipažinti su jų kuratoriais ir vykdomais meno projektais. Ketvirtadienį, balandžio 19-ąją, į paskutinę ekskursiją kviečiami norintys artimiau pažinti Kauno senamiesčio architektūros paveldą. Menų fakulteto programos „Kultūros paveldas ir turizmas“ magistrantė, organizacijos „Ekskursas“ gidė Julija Činčytė padės sužinoti, kuo požiūris į paveldą skyrėsi tarpukariu ir dabar, kaip keitėsi senamiestis pirmosios Lietuvos respublikos laikotarpiu.

„VDU kultūros dienų“ savaitės vakarais organizatoriai kviečia į intensyvų meno ir kultūros renginių ciklą, kurio metu bus pristatomi geriausi praėjusių metų Menų fakulteto dėstytojų ir studentų kūrybiniai projektai (spektaklis, kino filmas, performansas, gyvo garso koncertas, parodos), vyks susitikimai su menininkais, pokalbiai, diskusijos.

Meno ir kultūros renginių ciklas prasidėjo balandžio 15-ąją jaunųjų VDU teatro aktorių spektakliu „YOLO“ (Liet. k. „Tu gyveni tik kartą“), kuris neseniai buvo įvertintas Kauno profesionalių teatro kūrėjų apdovanojimų „Fortūna 2017“ diplomu. Šis sceninis vyksmas-šou, anot idėjos autoriaus ir režisieriaus, VDU „Vaidybos“ programos studento Arnio Aleinikovo, „skatina išlipti iš savo komforto zonos, apsižvalgyti aplinkui ir pagaliau nustoti meluoti sau“.

Pirmadienį, balandžio 16 d., renginio organizatoriai kviečia plačiąją visuomenę į nemokamą tarptautiniuose kino festivaliuose įvertinto filmo „Stebuklas“ (scenarijaus autorė ir režisierė Eglė Vertelytė, 2017 m., platintojas VšĮ „Inscript“) peržiūrą ir susitikimą su pagrindinio vaidmens atlikėja, VDU „Vaidybos“ programos dėstytoja, aktore Egle Mikulionyte, už šį vaidmenį gavusia geriausios 2017 m. Lietuvos kino aktorės apdovanojimą.

Antradienio vakarą Menų fakultete vyks intriguojanti diskusija „LT100: ar kultūrinė programa veža?“, kurios organizatoriai klausia: „Kokias galimybes meninei kūrybai atvėrė šimtmečio minėjimo programa? Kaip jomis pasinaudojo kūrėjai? Ar specialiai šiai progai sukurti darbai pateikia aktualių, įdomių mūsų istorijos ir tapatybės interpretacijų?“. Kaip pastebi diskusijos iniciatorė, Menotyros katedros vedėja doc. dr. Linara Dovydaitytė, šiemet švęsdami Lietuvos atkūrimo šimtmetį susiduriame su reiškiniu, vadinamu progine kultūra.

„Valstybės jubiliejaus proga kuriami filmai ir spektakliai, leidžiamos knygos, rengiamos parodos ir koncertai – vyksta oficialios, reprezentacinės kultūros sujudimas. Todėl įdomu padiskutuoti, ar proginės kultūros produktai gali tapti ne tik iškilmingų švenčių dekoracija, bet ir suteikti reikšmingų, jaudinančių patirčių, provokuoti naujai pažvelgti į valstybę ir mūsų vietą joje?“, – sako L. Dovydaitytė.

Iš kart po diskusijos Menų fakulteto kiemelyje vyks alternatyvų roką su ryškiais punk elementais grojančios grupės „Detuned Lights“ gyvo garso koncertas. „Detuned Lights“ – improvizuoti ir eksperimentuoti linkusi jauna Kauno muzikantų grupė, kurioje muzikuoja ir VDU „Muzikos produkcijos“ programos studentas Kristijonas Valančius  (elektrinė gitara, vokalas). Grupės nariai savo pasirodymuose stengiasi atiduoti visą kūrybinę energiją publikai ir žada, kad šis koncertas nebus išimtis.

VDU menų galerija „g101“ į savo erdves „VDU kultūros dienų“ publiką kvies keletą kartų. Balandžio 18 d., trečiadienį, čia vyks belgų menininkės Deveny Faruque internetinio serialo „DEVE FALLS: All the Time in the World 100“ peržiūra. Nors paprastai kiekviena nauja šio kūrinio serija transliuojama 24 valandas po įkėlimo, tačiau šįkart serialas „g101“ erdvėje bus rodomas be pertraukų. Balandžio 19 dieną, ketvirtadienį, čia bus galima pamatyti Nacionalinės premijos laureato, Menų fakulteto profesoriaus Romualdo Požerskio fotografijų parodą „Paslaptingas Bangladešas“ ir pabendrauti su parodos autoriumi. Balandžio 20 d. meninę renginių programą „g101“ erdvėje vainikuos VDU „Vaidybos“ programos absolventės, menininkės Kristinos Marijos Kulinč performansas „gerai“.

 „VDU kultūros dienas“ užbaigs VDU Menų fakulteto Atvirų durų diena moksleiviams, kurios metu jaunieji lankytojai bus kviečiami ne tik susipažinti su Menų fakulteto vykdomomis studijų programomis („Kūrybinės industrijos“, „Menų istorija, kritika ir medijos“, „Mados dizainas“, „Muzikos produkcija“, „Naujųjų medijų menas“, „Vaidyba“), bet ir sudalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse („Garso eksperimentai“, „Greita mada“, „Fotostudijos blykstės“, „Teatro improvizacijos“).

„VDU kultūros dienų“ organizatoriai siekia sugriauti viešumoje įsitvirtinusį akademinio uždarumo mitą, pristatyti plačiajai visuomenei universiteto bendruomenės kūrybinius projektus, įtraukti miestiečius į kritines diskusijas ir kūrybines dirbtuves. Juk, anot renginio organizatorių, kultūra veža!

Daugiau informacijos – VDU Menų fakulteto internetinėje svetainėje ir renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje

PROGRAMA

MENO IR KULTŪROS RENGINIAI

 • Balandžio 15 d., sekmadienis, 18 val.,VDU teatras (S. Daukanto g. 27).
  Spektaklis „Yolo“ (rež. Arnis Aleinikovas ir VDU Vaidybos studentai).
  Bilietais prekiauja TIKETA ir VDU teatras.
 • Balandžio 16 d., pirmadienis, 18 val., VDU didžioji salė (S. Daukanto g. 28).
  Filmas „Stebuklas“ (2017, scenarijaus autorė ir režisierė Eglė Vertelytė, platintojas VšĮ „Inscript“) ir susitikimas su aktore Egle Mikulionyte.
  Nemokamas renginys.
 • Balandžio 17 d., antradienis, 18 val., Muitinės g. 7-207.
  Diskusija
  „LT100: ar kultūrinė programa veža?“.
 • Balandžio 17 d., antradienis, 19.30 val. , Muitinės g. 7.
  Grupės „
  Detuned Lights“ gyvo garso koncertas. 
 • Balandžio 18 d., trečiadienis, 18 val., VDU menų galerija „g101“, Muitinės g. 7.
  Internetinio serialo peržiūra. Menininkė Deveny Faruque (Belgija) „DEVE FALLS: All the Time in the World 100“.
 • Balandžio 19 d., ketvirtadienis, 18 val., Muitinės g. 7-207.
  Paskaita. Menininkas Josip Zanki (Kroatija) „Omnia ab Uno: Menininkas kaip šamanas ir etnografas“ (anglų k.). 
 • Balandžio 19 d., ketvirtadienis, 19 val., Muitinės g. 7.
  Paroda „Paslaptingas Bangladešas“ ir susitikimas su autoriumi, fotografu Romualdu Požerskiu. 
 • Balandžio 20 d., penktadienis, 18 val., VDU menų galerija „g101“, Muitinės g. 7.
  Performansas. gerai. Menininkė Kristina Marija Kulinič.

 TEMINĖS EKSKURSIJOS: TEATRAS, DAILĖ, FOTOGRAFIJA, ARCHITEKTŪRA

 • Balandžio 16 d., pirmadienis, 17 val.
  „TEATRAS: nematomoji pusė“, teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė.
  Susitikimo vieta: „Šelteris“ (Vytauto pr. 79). Būtina registracija.
   
 • Balandžio 17 d., antradienis, 17 val.
  „FOTOGRAFIJA: nuo dirbtuvių iki galerijos“, menotyrininkas ir menininkas Tomas Pabedinskas.
  Susitikimo vieta: VDU Menų fakulteto Fotostudija (Muitinės g. 7-111). Būtina registracija.
 • Balandžio 18 d., trečiadienis, 17 val.
  DAILĖ: Kauno senamiesčio meno galerijų užkulisiai“, „g101“ vadovė ir kuratorė Margarita Žigutytė.
  Susitikimo vieta: galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27). Būtina registracija. 
 • Balandžio 19 d., ketvirtadienis, 17 val.
  „ARCHITEKTŪRA IR PAVELDAS: griauti ar saugoti?“, „Kultūros paveldo ir turizmo“ programos magistrantė, organizacijos „Ekskursas“ gidė Julija Činčytė.
  Susitikimo vieta: VDU Menų fakulteto kiemelis (Muitinės g. 7). Būtina registracija.

ATVIROS PASKAITOS

Balandžio 16 d., pirmadienis, 11.15-12.45 val.

 • Šiuolaikinis menas (J. Butkevičienė, Muitinės g. 7-210)
 • Kino istorija (G. Jankauskas, Muitinės g. 7-106)

Balandžio 17 d., antradienis, 11.15-12.45 val.

 • Vakarų Europos architektūra (V. Levandauskas, Muitinės g. 7-106)
 • Dizainas ir mada (J. Tutlytė, Gimnazijos g. 7-411)
 • Modernus teatras (J. Staniškytė, Muitinės g. 7-210)

Balandžio 18 d., trečiadienis, 11.15-12.45 val.

 • Mados dizainas (anglų k.) (R. Kaupelienė, Vytauto pr. 71-102)
 • Fotografija ir medijos (T. Pabedinskas, Muitinės g. 7-106)

Balandžio 19 d., ketvirtadienis, 11.15-12.45 val.

 • Dailėtyra ir dailės mediacija (D. Citvarienė, Muitinės g. 7-106)
 • Lietuvos teatro istorija (R. Mažeikienė, Muitinės g. 7-210)

ATVIRŲ DURŲ DIENA MOKSLEIVIAMS (Muitinės g. 7)

Balandžio 20 d., penktadienis

 • 11.00-14.00 Studijų „Infotaškas“
 • 11.30-12.15 MF studijų programų „Kūrybinės industrijos“, „Menų istorija, kritika ir medijos“, „Mados dizainas“, „Muzikos produkcija“, „Naujųjų medijų menas“, „Vaidyba“ pristatymas
 • 12.15-12.45 „Vaidybos“ programos studentų performansas
 • 12.45-13.45 Kūrybinės veiklos moksleiviams: Menų mūšis, Fotostudijos blykstės, Garso eksperimentai, Teatro improvizacijos, Greita mada, Kūrybinės industrijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.