VDU krepšininkai triumfavo turnyre Izraelyje

2164

VDU vaikinų krepšinio komanda tapo „Draugystės žaidynių“ („Friendship Games“) Izraelyje nugalėtojais, finale 86:83 įveikę Atėnų nacionalinio technikos universiteto (ANTU) krepšininkus.

Rungtynės buvo sunkios, ko ir reikėjo tikėtis – ANTU komanda buvo praėjusių trijų turnyrų nugalėtoja. Šiemet graikai pusfinalio barjerą įveikė pranokdami Izraelio studentų rinktinę. Finale VDU teko rimtas iššūkis, tačiau, parodę neįtikėtiną valią ir užsispyrimą, Lietuvos sportininkai panaikino 20 taškų deficitą ir iškovojo pergalę. Vytauto Didžiojo universitetas šį turnyrą nugalėjo jau antrąjį kartą – prieš tai čempionais jie tapo 2008 m.

Verta paminėti, kad šį pasiekimą galima laikyti revanšu už 2009-ųjų „Draugystės žaidynių“ finalą, kuriame taip pat susitiko šios dvi komandos. Tuomet dramatišką pergalę vienu tašku po pratęsimo iškovojo ANTU krepšininkai.

Rungtynes VDU pradėjo prastai – nesisekė nei apsiginti, nei užpulti. Atrodė, jog šios finalinės varžybos bus nulemtos jau po pirmojo kėlinio, kurį ANTU krepšininkai laimėjo 12:27. VDU žaidėjai atrodė nusivylę – bando vytis, o graikai vis atsako taiklia ataka arba, jei nepataiko, atsikovoja kamuolį puolime. Sužaidus septynias antrojo kėlinio minutes skirtumas tapo rekordiniu – 20 taškų (22:42). Iki ketvirčio pabaigos lietuviai šiek tiek sumažino skirtumą, tačiau atrodė, jog ANTU krepšininkams nėra ko jaudintis, jų persvara įtikinama – 35:52.

Ilgosios pertraukos metu komanda susirinko pasitarti. VDU krepšininkai buvo pikti – tiek ant savęs, tiek vieni ant kitų. Tačiau suprato – dar niekas nenulemta, o lietuvių krepšinio aikštelėje niekas negali žeminti. Universiteto komanda pavertė savo pyktį teigiama energija, o treneris A. Juknevičius į aikštelę įleido abu vidurio puolėjus, R. Grinių ir A. Nutautą, ir žaidimas ženkliai pagerėjo. Mūsiškiai pradėjo atsikovoti daugiau kamuolių, neleido priešininkams kartoti atakų, keisdamiesi gynyboje nepaliko erdvės po krepšiu. Trečiojo kėlinio pabaigoje, po D. Girdvilos tritaškio, skirtumas po ilgos pertraukos tapo vienženklis (54:61). Nors graikai iki ketvirčio pabaigos susigrąžino sau dviženklį pranašumą, bet mintis apie pergalę VDU žaidėjams nebeatrodė neįtikima.

Lemiamas ketvirtis priminė stebuklą. Mūsiškiai po truputį mažino atsilikimą, kol po dar vieno D. Girdvilos taiklaus tolimo šūvio graikų persvara liko minimali – 73:74. Tada atsitiko tai, kas yra sunkiai paaiškinama. R. Juknevičius pataikė tritaškį, išvesdamas komandą į priekį (76:74), o graikai iškart po to prarado kamuolį ir leido jam įmesti iš toli ir dar kartą.  Analogiška situacija pasikartojo darsyk ir po trijų iš eilės R. Juknevičiaus tolimų metimų VDU jau pirmavo aštuoniais taškais (82:74). „Ant bangos“ atsidūrę VDU krepšininkai susikaupę sužaidė paskutiniąsias minutes ir, nors graikai bandė prasižengti bei mesti tritaškius, D. Girdvila baudos metimais užtvirtino neįtikėtiną pergalę rezultatu 86:83.

VDU komandoje rezultatyviausiai žaidė: Rytis Juknevičius (37 tšk.), Deividas Girdvila (17 tšk.), Tautvydas Banys (12 tšk.)

VDU komandos treneris Arūnas Juknevičius džiaugėsi auklėtinių žaidimu. „Pradžioje graikų lyderis pataikė neįtikėtinus tritaškius metimus, kas mus išmušė iš vėžių. Patiems nesisekė pataikyti. Tačiau nenuleidome rankų, kovojome, neleidome pabėgti, po truputį mažinome skirtumą. Visas rungtynes nesisekti negali. Graikams sekėsi pradžioje, mums pabaigoje, kas, žinoma, yra geriau. Lemiamais momentais tritaškius pataikė Deividas (Girdvila) ir Rytis (Juknevičius), tada jau mes juos išmušėme iš pusiausvyros ir tai nulėmė galutinį rezultatą“, – sakė A. Juknevičius.

Pusfinalis taip pat buvo įtemptas ir pareikalavo daug jėgų. A. Juknevičiaus vedama komanda tuomet nugalėjo Eilato krepšininkus rezultatu 73:64 (11:15; 22:9; 24:12; 16:28). Primename, kad  VDU komanda į pusfinalį pateko po grupės varžybų su studentų rinktinėmis: pergales pavyko iškovoti prieš Jordanijos ir Palestinos atstovus, tačiau pralaimėta Izraeliui.

Pusfinalio rungtynės prieš Eilato (Izraelis) komandą prasidėjo sunkiai: po patirto pralaimėjimo prieš Izraelio studentų rinktinę, mūsiškiai atrodė susikaustę ir stokojantys pasitikėjimo savimi. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui, lietuviai atsilikinėjo jau 7:13 ir A. Juknevičius buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Trenerio patarimai padėjo: komanda pradėjo daugiau kalbėtis aikštelėje ir žaidimas stabilizavosi. Nepaisant to, po pirmųjų dešimt minučių vis dar pirmavo Eilato krepšininkai (11:15).

Antrąjį kėlinį VDU pradėjo geriau: pelnę šešis taškus be atsako, kuriuos vainikavo L. Krivicko dvitaškis, mūsų krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai – 17:15. Žydai pasiduoti neketino ir didžiąją dalį kėlinio kvėpavo lietuviams į nugaras, galiausiai ir prisivydami (24:24). Tačiau likusią kėlinio dalį VDU krepšininkai pabaigė taip pat, kaip ir pradėję – užtikrintai bei užsivedę. Spurto 9:0 dėka mūsiškiai ilgąją pertrauką pasitiko geros nuotaikos – 33:24.

Trečiajame ketvirtyje VDU tęsė įspūdingą spurtą, neleisdami varžovams pelnyti nė taško: pastariesiems taikliai užpulti pavyko tik rezultatui jau išaugus iki triuškinančio (43:24). Likusioje kėlinio dalyje žaidimas išsilygino, bet lietuviai dar šiek tiek padidino savo persvarą (57:36).

Prasidėjus paskutiniam rungtynių kėliniui, Eilato krepšininkai bandė kilti į lemiamą šturmą. Jiems pavyko skirtumą sumažinti iki vienženklio (65:57), bet tai tebuvo paskutinis priešininkų pasispardymas – iki rungtynių pabaigos jiems daugiau priartėti nepavyko ir lietuviai šventė pergalę rezultatu 73:64.

VDU komandoje rezultatyviausiai žaidė Deividas Girdvila (19 tšk.), Linas Krivickas (16 tšk.), Rokas Grinius (15 tšk.).

Rungtynių nuotraukas ir naujausią informaciją apie komandos pasiekimus kviečiame pasižiūrėti VDU krepšinio komandos „Facebook“ puslapyje.