VDU krepšininkai – tarptautinio turnyro Izraelyje čempionai

1027

VDU krepšinio komanda tapo 2018 metų Draugystės turnyro (Friendship Games) Izraelyje čempionais. Turnyre taip pat dalyvavo ir Ukrainos bei Lenkijos krepšinio komandos, vidurio rytų ekipos iš Izraelio, Palestinos, Jordanijos. Dėl čempionų vardo grūmėsi dešimt vyrų komandų ir penkios moterų ekipos.

Draugystės turnyrą prieš 13 m. įkūrė NBA komandos „Hawks (Atlanta) bendrasavininkas Edas Peskovičius (Ed Peskowitz), stiprinant sportinį ir diplomatinį bendradarbavimą vidurio rytų regione. Pirmieji turnyrai buvo rengiami Tel Avive, vėliau persikėlė į kurortinį Eilato miestelį.

Šiemet Eilate kepinantis 40 laipsnių ir didesnis karštis VDU krepšininkams nesutrukdė turnyro pradėti pergale prieš Airijos atstovus. Grupės varžybas Lietuvos studentai baigė sunkia pergale prieš Izraelio studentų rinktinę (42:38). Šiose rungtynėse pasižymėjo Rytis Juknevičius (11 taškų), Dominykas Domarkas (10 t.) Ernestas Sederevičius (6 t.).

Pusfinalyje VDU krepšininkai susitiko su Eilato miesto komanda, kuri rungtyniauja aukščiausioje Izraelio lygoje. Bet tai, jog Eilato komanda nebuvo stipriausios sudėties, nepalengvino pusfinalio rungtynių. Pusfinalyje VDU krepšinio komandą palaikė ir atvykęs Lietuvos ambasadoriaus  Izraelyje patarėjas Aleksandras Kudaba. Rungtynės vyko taškas į tašką, po dviejų kėlinukų rezultatas buvo lygus  (30:30). Antroje rungtynių dalyje taiklūs Simono Kriaučiūno ir Vainiaus Steponavičiaus tritaškiai leido įgyti didesnę persvarą. Tačiau ritaškių salve viskas nesibaigė – taiklius metimus dar pridėjo Julius Liesis, D. Domarkas ir R.Juknevičius ir VDU krepšininkai šventė pergalę (48:37).

Izraelio studentų krepšinio rinktinė ir VDU krepšinio komanda susitiko finale – šios ekipos žaidė ir grupėje, kur jų akistata baigėsi minimalia VDU krepšininkų persvara (42:38) . Tai žadėjo atkaklią kovą dėl čempionų taurės. Pirmąjį kėlinį abi komandos pradėjo taikliai ir nesusikrovė didesnės persvaros.

Antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė – Izraelio žaidėjai tęsė taiklias atakas, tačiau VDU puolimas buvo bedantis. Į ilgąją pertrauką Lietuvos studentai išėjo atsilikdami 8 taškais (30:38). VDU komandos stiprioji puolimo korta Draugystės turnyre buvo tritaškiai metimai, tačiau pirmoje rungtynių dalyje jų pataikyti nesisekė.

Po ilgosios pertraukos, agresyvi ir energinga lietuvių gynyba išmušė Izraelio atstovus iš vėžių. R. Juknevičius rungtynėse perėmė 7 kamuolius, didžiąją dalį – trečiajame kėlinyje. Atsibudo ir snaiperiai: Dominykas Domarkas „sukalė“ du tritaškius, jam paantrino Vainius Steponavičius. Jų dėka, prieš ketvirtą kėlinį VDU turėjo 5 taškų persvarą (50:45). Galbūt Izraelio žaidėjams seko jėgos kovojant prieš klampią ir komandišką VDU žaidėjų gynybą. Metimai iš distancijos ir toliau krito, taip tolinant Izraelio studentų krepšinio komandą nuo čempionų titulo.

Rungtynių pabaigoje su  didesne energija žaidę VDU krepšininkai palaužė Izraelio komandą (68:54) ir iškėlė čempionų taurę. VDU komanda: Rytis Juknevičius, Bartautas Blažauskas, Ernestas Sederevičius, Lukas Balčiūnas, Dominykas Domarkas, Vainius Steponavičius, Mindaugas Čibiras, Simonas Kriaučiūnas, Julius Liesis, treneris Arūnas Juknevičius, komandos vadovas Airidas Nutautas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.