VDU krepšininkai laimėjo reguliarųjį sezoną, krepšininkės – pusfinalyje

927

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) vaikinų pogrupyje pasibaigus reguliariajam sezonui jau tapo aiškūs jo nugalėtojai – Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai (15 pergalių, 3 pralaimėjimai). Paskutinėse savo rungtynėse jie nugalėjo KTU krepšininkus 87:75 ir užtikrino pirmąją turnyrinės lentelės vietą.

Pirmąją vietą VDU jau buvo užsitikrinę praėjusiame ture, kai priešpaskutinio turo rungtynės su Lietuvos edukologijos universitetu (LEU) neįvyko. Todėl pastarajai komandai buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas. Tuo tarpu VDU merginų komanda (5 pergalės, 5 pralaimėjimai) savo pogrupyje žengia ketvirtoje vietoje ir taip pat pateko į atkrintamąsias varžybas.

KTU daugiau nei du kėlinius prieš Europos studentų čempionus 4-8 taškais pirmavo, tačiau antroje rungtynių pusėje VDU įjungė aukštesnę pavarą ir persvėrė rezultatą savo naudai bei išplėšė pergalę.

VDU komandai Edgaras Ulanovas pelnė 20 taškų (8 atk. kam.), 19 pridėjo Mindaugas Kupšas, 15 – Ernestas Ežerskis, 11 – Adomas Drungilas.

„Varžybos nekėlė įtampos, kadangi nei mums, nei KTU komandai jos nieko nelėmė. Mes varžovus pranokome meistriškumu", – sakė VDU treneris Arūnas Juknevičius. Anot jo, būsimasis pusfinalio varžovas – KU – jiems nėra parankus.

„Klaipėdiečiai pasižymi savo snaiperiais. Pirmame rate Klaipėdoje šiai komandai nusileidome 72:87, o antrame rate namuose tik per vargus išplėšėme pergalę – 89:83. Tai daug ką pasako. Viskas priklausys, kurie žaidėjai tuo metu galės padėti mums ir KU komandai. Kol kas prognozuoti rezultato nesiryžčiau. KU komanda mums nėra paranki", – pridūrė krepšinio specialistas.

VDU vaikinų krepšinio komanda reguliariojo sezono nugalėtojais paskelbta po to, kai jiems buvo įrašyta pergalė 20:0 neįvykus susitikimui su Lietuvos edukologijos universiteto komanda. Pastaroji neatvyko, nes 10 jos žaidėjų į rungtynes neišleido kitų Lietuvos krepšinio lygų ekipos. LEU krepšininkai, kurie šį sezoną vienu metu buvo lygos lyderiai, negavo nė taško ir, su 9 pergalėmis bei 8 pralaimėjimais užėmę septintąją vietą, pasitraukė iš kovos dėl medalių. Šių varžovų pirmojo rato dvikova baigėsi triuškinančia VDU komandos pergale 108:83.

Į finalinį ketvertą be VDU jau buvo patekusios ir Šiaulių universiteto (ŠU) bei Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandos. Tuo tarpu paskutiniame ture paaiškėjo ir paskutinė ketverto dalyvė bei būsima VDU varžovė, KU komanda.

Merginų pogrupyje paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse VDU krepšininkės įveikė LKKA komandą 87:79 ir, užėmusios ketvirtąją vietą, taip pat pateko į atkrintamąsias varžybas. Nugalėtojoms daugiausia taškų pelnė K. Alminaitė (22), E. Tarasevičiūtė (20) ir M. Kvedaravičiūtė (13).

Jau aiškios ir VDU varžovės būsimame etape – universiteto krepšininkės pusfinalyje susitiks su sezono turnyrinės lentelės lydere KU komanda. Kitoje pusfinalio poroje dėl medalių kausis LKKA ir MRU ekipos, reguliariajame sezone užėmusios atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas.

Susitikimų vieta ir laikas dar bus tikslinami.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš vykusių rungtynių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.