VDU kamerinis orkestras sužavėjo vokiečių publiką

2293

Iš koncertinės kelionės į Vokietiją sugrįžo VDU Muzikos akademijos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas R. Bliškevičius). Tai jau antra šio jauno ambicingo kolektyvo kelionė į užsienį.

Pernai Lietuvą reprezentavęs jaunimo muzikos festivalyje „Euro-mediterranean Youth music EXPO 2013“, šiemet orkestras buvo pakviestas koncertuoti viename didžiausių Vokietijos festivalių – garsiajame Schleswigo-Holsteino muzikos festivalyje. Koncerte, vykusiame pilnutėlėje Emkendorfo „Konzertscheune“ salėje, kurioje telpa daugiau kaip 1200 klausytojų, kartu su orkestru dainavo pavasarį VDU Muzikos akademijoje viešėjusi atlikėja, sopranas iš Vokietijos Verena Rein. Orkestrui akompanuojant, solistė padainavo vokiečių romantiko F. Schuberto „Salve Regina“ ir austrų kompozitoriaus W. A. Mozarto „Conservati fedele“. VDU kamerinis orkestras, koncertą pradėjęs vokiečių romantiko F. Mendelssohno Šeštąja simfonija styginiams, atliko ir lietuvių kompozitoriaus A.Malcio kūrinį styginių orkestrui „Paukščių takas“, o pabaigai virtuoziškai pagriežė T. Makačino „Koncertinį skerco“.

„Už puikiai atliktą programą solistė ir VDU kamerinis orkestras buvo apdovanoti audringais aplodismentais ir, atkakliai publikos prašomi, atliko kūrinį bisui – Dž. Verdžio „Ave Maria“. Po šviesios ir žaismingos programos nuskambėjęs paslaptingos, mistinės nuotaikos kūrinys publiką tarsi užbūrė – tūkstantinė klausytojų auditorija klausėsi Verdžio muzikos įspūdingoje mirtinoje tyloje, kuri, pasibaigus kūriniui, pratrūko ovacijų lavina“, – apie sėkmingą orkestro pasirodymą pasakojo R. Bliškevičius.

Šis koncertas surengtas bendradarbiaujant su partneriais iš Vokietijos – koncertų organizavimo agentūra „Artist Management Berlin“. Tai VDU kamerinio orkestro vykdomo projekto „Muzikinė laboratorija „Avanti”, kurį parėmė Lietuvos švietimo ministerija ir Vytauto Didžiojo universitetas, dalis.

Nuotraukose – kelios sustabdytos akimirkos iš VDU Muzikos akademijos kamerinio orkestro kelionės ir koncerto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.