VDU kamerinis orkestras pradeda šeštąjį kūrybinį sezoną

1467

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) kamerinis orkestras šeštąjį kūrybinį sezoną pradeda dviem naujais muzikiniais klipais, nufilmuotais Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose Vilkaviškio rajone – kolektyvas išbandė instrumentų skambesį savitame architektūros ir gamtos muziejuje po atviru dangumi. Tarptautiniu mastu pripažintas orkestras tikisi, jog originalūs vaizdo klipai naujajame sezone taps jo vizitine kortele.

Naujuosiuose klipuose VDU kamerinis orkestras atlieka kompozitorių Peter Warlock, Leoš Janáček ir Vidmanto Bartulio kūrinių fragmentus. V. Bartulio kūrinys pasirinktas neatsitiktinai – jauno orkestro nariai teigia siekiantys užsienio publikai pristatyti spalvingą lietuvių autorių kūrybą. Dirigento Jono Janulevičiaus vedami muzikantai įdomias scenines partnerystes jau pristatė JAV ir Vokietijoje, tuo tarpu tarp šio sezono planų – pasirodymas prestižinėje Ermitažo salėje, Sankt Peterburge.

Pasak orkestro direktorės Ritos Bieliauskaitės, sezono pradžią ženklinantys vaizdo klipai atspindi svarbiausią muzikantų tikslą – būti atviriems bet kokiems iššūkiams ir eksperimentams, tačiau visuomet siekti kokybės. „VDU kamerinis orkestras nuolat neria į naujas patirtis. Muzikantai koncertuoja tiek su pasaulyje pripažintais klasikos atstovais, tiek su populiariosios muzikos atlikėjais, nuolat seka naujoves ir į jas reaguoja. Kolektyvas universalus ir profesionaliai gali atlikti labai įvairaus stiliaus muziką“, – tikina R. Bieliauskaitė.

Kamerinio orkestro atstovų teigimu, turtingą istoriją menančiuose Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose atlikti skirtingų autorių kūriniai publikai ne tik pristato virtuozišką muziką ir akį traukiančius vaizdus, tačiau ir atkreipia dėmesį į kiekvieną kolektyvo narį.

„Orkestras turi būti tarsi suderintas mechanizmas, kad išgautų kokybišką skambesį. Tačiau nenorime jo pozicionuoti kaip vieno darinio. Mūsų jauną kolektyvą sudaro profesionalūs individualūs muzikantai, skirtingos ir įdomios asmenybės. Norime, kad publika turėtų progą susipažinti su jų įvaldytais instrumentais ir pamatytų kūryba degančias jų akis“, – apie vaizdo klipuose įamžintą komandą sako orkestro vyr. dirigentas Jonas Janulevičius.

Gastrolėmis paįvairinto sezono metu VDU kamerinis orkestras žada džiuginti ir žiūrovus Lietuvoje – repertuare ir toliau numatomas bendradarbiavimas su skirtingų žanrų atlikėjais, kūrybiniai eksperimentai ir teminiai koncertai. Gruodžio 14 dieną orkestras tradiciškai švęs savo gimtadienį, šį kartą su džiazo dainininke Evelina Sašenko ir akordeonininku Nerijumi Bakula, o gruodžio 31 d. palydės senuosius metus su tarpukario šlagerių programa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.