VDU kamerinis orkestras lankė JAV lietuvių bendruomenę

739

VDU kamerinis orkestras grįžo iš gastrolių Jungtinėse Amerikos valstijose (JAV), kur drauge su saksofonininku Liutauru Janušaičiu vasario 16­-osios proga koncertavo trijuose miestuose – Čikagoje, Detroite ir Klivlande. Orkestrui tai – pirmosios kelionės už Atlanto, tuo tarpu turo organizatoriams – pirmas vizitas, kurio metu teko priimti beveik 20-ties žmonių komandą.

Turo organizatoriai – JAV Lietuvių bendruomenė, kurios veikla išsiplėtusi daugelyje valstijų ir tai – pačių žmonių iniciatyva ir lėšomis. „Buvome jų priimti tarsi garbingiausi svečiai“, džiaugėsi VDU kamerinio orkestro direktorė Rita Bieliauskaitė: „gyvenome bendruomenės narių šeimose, kiekvieną vakarą organizatoriai rengė jaukias vakarienes ir iki nakties klausinėdavo apie tai, kaip jaučiamės Lietuvoje, kaip vystosi kultūra, kokia šiuo metu Vytauto Didžiojo universiteto situacija“. Orkestro direktorė pabrėžė, kad bendruomenės žmonėms ypač malonu buvo priimti muzikantus iš Vytauto Didžiojo universiteto – šios įstaigos istoriją JAV gyvenantys lietuviai žino puikiai, nes būtent iš JAV sugrįžę Lietuvos išeiviai 1998-aisias atkūrė universitetą po jo panaikinimo Antrojo pasaulinio karo metu.

Detroite ir Klivlande VDU kamerinis orkestras grojo puikiai įrengtose salėse ne tik lietuviams, bet ir vietiniams amerikiečiams, kurie netruko užpildyti sales, o po koncerto plojo stovėdami. Čikagoje orkestro nariams buvo skirta groti lietuvių bažnyčioje. Koncerte lankėsi bei jį puikiai įvertino ir Rotary klubo nariai bei Lietuvos konsulas. Orkestro direktorė Rita Bieliauskaitė teigė, jog JAV lietuvių bendruomenė intensyviai domisi Lietuvos politika, kultūriniu gyvenimu, nuolat kviečia atvykti Lietuvai nusipelniusius žmones. Tačiau tokią gausią delegaciją vienu metu priimti jiems teko pirmą kartą. „Tie žmonės neparastai myli ir gerbia Lietuvą, puikiai žino aktualijas ir stengiasi pakviesti apsilankyti Lietuvai ir jos visuomenei nusipelniusius žmones“, – džiaugėsi R. Bieliauskaitė.

Koncertų metu VDU kamerinis orkestras drauge su saksofonininku Liutauru Janušaičiu atliko trijų skirtingų laikotarpių Lietuvos kompozitorių kūrinius: lietuvišką Vidmanto Bartulio klasiką, tarpukaryje populiarias Danieliaus Dolskio melodijas bei kūrinius iš neseniai įrašytos Liutauro Janušaičio kompaktinės plokštelės, kurios pristatymu JAV, tapo šie koncertai. Pastarajam JAV lietuvių bendruomenė puikiai pažįstama dar nuo studijų laikų – L. Janušaitis yra pirmasis lietuvis, įstojęs ir mokęsis Berklio muzikos koledže Bostone. Šiuo metu saksofonininkas ir kompozitorius kuria elektroninę muziką, muziką bigbendams bei kameriniams orkestrams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.