VDU Kamerinis orkestras išleido antrą kompaktinį diską

1924

Praėjus keliems metams po pirmosios orkestro kompaktinės plokštelės ,,Ekspresija“ pasirodymo Lietuvai ir pasauliui pristatomas naujas leidinys – dvigubas autorinės Liutauro Janušaičio kūrybos kompaktinis diskas, įrašytas kartu su VDU kameriniu orkestru bei kitais atlikėjais „Two Different Sides“. Pristatymo koncertai jau įvyko kolektyvo gastrolių Jungtinėse Amerikos valstijose metu bei Kaune, sulaukus didelio pasisekimo ir palaikymo,  jau planuojami koncertai ir kituose Lietuvos miestuose. Greta kompaktinio disko netrukus pasirodys ir vinilo formatu išleistas autorinis albumas.

Orkestras su Liutauru Janušaičiu dirba jau ne vienus metus ne tik dėl išskirtinio jo talento groti saksofonu, bet ir dėl panašios idėjų krypties. L. Janušaitis – eksperimentams atviras muzikantas, pirmasis lietuvis, baigęs vieną žymiausių pasaulyje muzikos institucijų laikomu Berklio muzikos koledžą (Bostonas, JAV). Neapsiribodamas saksofonininko amplua bei klasikos rėmais, jis pats kuria elektroninę muziką, muziką bigbendams, kameriniams orkestrams, dirba su puikiais džiazo muzikantais, taip pat groja klavišiniais. VDU kamerinio orkestro vadovė Rita Bieliauskaitė teigia, jog būtent toks atvirumas ne konkretiems žanrams, bet muzikai apskritai ir suartino orkestrą su saksofonininku: „mūsų orkestras nuolat ieško naujų ir nebandytų galimybių jungtis pačios įvairiausios muzikos šalininkams, netgi pačių įvairiausių menų atstovams. Liutauras taip pat nepripažįsta „dėliojimo į stalčiukus“, todėl puikiai randame bendrą kalbą ir jau kurį laiką kuriame kartu“. „Two Different Sides“ – Lietuvos muzikos istorijoje analogų neturintis albumas, apjungiantis kamerinės muzikos, džiazo, roko ir laisvos improvizacijos elementus, metaforiškai atskleidžiantis mus supančio pasaulio dvilypumą.

Drauge su Liutauru Janušaičiu ir VDU kameriniu orkestru kompaktinėje plokštelėje išgirsite ir trimitininką Mindaugą Vadoklį, svečią iš JAV Jason Hunter, saksofonininką Kęstutį Vaiginį, trombonininką Jievarą Jasinskį, gitaristus Eduardą Armoną ir Paulių Volkovą, pianistą Tomą Dičiūną,  bosistą Domą Aleksą,  bei būgnininką Joną Gliaudelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.