VDU kamerinio orkestro jubiliejuje – muzikinė fantazija

1221

Gruodžio 17 d., šeštadienį, 18 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje salėje VDU Kamerinis orkestras iškilmingo koncerto metu minės penkerių metų veiklos jubiliejų. Vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste klausytojams dovanos „Muzikinę fantaziją“, kurios programoje skambės Prancūzijos ekspresionizmo epochos kūriniai ir garsiausios XX a. arijos.

 „Muzikines fantazijas“ atliks solistė Karina Krysko-Skambinė, arfos virtuozė Joana Daunytė bei būrys kitų kviestinių atlikėjų, atliksiančių nuo M. Ravel, G. Pierne ir G. Mahler kūrybos iki miuziklų muzikos ir Laros Fabian dainų. VDU Kamerinio orkestro vyr. dirigentas – „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Jonas Janulevičius.

VDU Kamerinis orkestro repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Nenuvertindamas klasikinės muzikos reikšmės, orkestras visuomet atviras netikėtiems eksperimentams ir nesuderinamų dalykų derinimui, todėl nuolat drąsiai imasi naujų projektų, bendradarbiaudamas su visų meno sričių menininkais. „VDU Kamerinis orkestras išskiria daug kuo: savo jaunyste, ekspresija, bet bene labiausiai – savo motyvacija groti, ieškoti muzikinių sprendimų, kuo įdomesnių idėjų“, – teigia J. Janulevičius. Maestro taip pat yra vyriausiasis Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas ir ilgametis Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas.

Orkestras buvo įkurtas 2011 metais VDU Muzikos akademijoje siekiant ne tik plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje. Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį VDU Kamerinis orkestras jau surengė daugiau nei 100 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Orkestras ne kartą atliko programas su tokiais atlikėjais kaip Merūnas Vitulskis, grupe „Liūdni slibinai“ ar Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjais.

Nuo pat pirmųjų orkestro dienų orkestro direktorės pareigas einanti Rita Bieliauskaitė teigia, jog per visus penkerius metus sunkiausia buvo įrodyti, jog VDU Kamerinis orkestras – tai ne studentų laisvalaikio būrelis, o profesionalių muzikantų kolektyvas, kurį remia universitetas, suvokiantis, kaip toks reiškinys reikalingas Kauno kultūros kontekste. „Tačiau visi sunkumai pamirštami suvokus, jog pagaliau turime galimybę įgyvendinti netikėčiausias komandos narių idėjas, eksperimentus, lūkesčius ir greta to pelnyti klausytojų simpatijas“, – pasakoja R. Bieliauskaitė.

VDU Kamerinis orkestras savo jubiliejinės veiklos metus baigs gruodžio 31 d. 19 val. VDU Didžiojoje salėje Naujametino koncerto metu. Renginyje skambės garsiausios tarpukario Prancūzijos ir Lietuvos melodijos ir tekstai. Scenoje susijungs emocingi prancūzės Edith Piaf kūriniai, kuriuos atliks solistė Dagna Kondratavičiūtė, ir tarpukario Lietuvos estrados pradininko Danieliaus Dolskio dainos – jas atliks solistas Andrius Apšega. Drauge su VDU Kameriniu orkestru Naujųjų išvakarėse gros vienas ryškiausių Lietuvos akordeonistų Laimonas Salijus ir būgnininkas Benas Mutrimas. Jaunų žmonių būriui diriguos Egidijus Miknius.

Daugiau informacijos

plakatas-a2-gruodzio-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.