VDU bendrabutis Nr. 5

VDU bendrabutis Nr. 5 yra įsikūręs Akademijos miestelyje, Kauno rajone netoli Žemės ūkio akademijos. 2007 metais renovuotas bendrabutis apsuptas ramios ir natūralios aplinkos, kurioje studentai gali leisti savo laisvą laiką užsiimdami sporto, sveikatingumo ar kitomis jiems patraukliomis veiklomis.

Nors bendrabutis įsikūręs Kauno rajone, tačiau jį nesunkiai, vos per 15-20 minučių, galima pasiekti viešuoju transportu važiuojant iš Kauno centro, senamiesčio ar autobusų stoties. Taip pat bendrabučio kieme gausu vietos laikyti automobiliams, bendrabučio viduje  –   dviračiams.

5 aukštų gyvenamajame bendrabutyje yra blokinė kambarių sistema – gyvenamajame bloke yra dviviečiai ir vienviečiai kambariai, taip pat yra keli dviviečiai bei keli triviečiai kambariai, kurie dalinasi bendru vonios ir WC kambariu. Bendrabučio gyventojai savo kambaryje gali naudotis interneto ir televizijos prieiga. Kiekviename pastato aukšte įrengta po 4 bendras virtuves. Taip pat bendrabutyje yra skalbykla ir džiovykla.

Mokesčiai

Apgyvendinimo VDU bendrabučiuose mokesčiai, kurie turi būti sumokėti už visą einamąjį mėnesį iki einamojo mėnesio 15 (penkioliktos) kalendorinės dienos, skaičiuojami pagal kambario tipo tarifą naudojantis studentas.vdu.lt portalo pagalba. Vienos gyvenamosios vietos paros kaina VDU studentams, gyvenantiems Nr. 5 bendrabutyje nuo 2019 liepos 1 d.:

 • Vienviečiame blokiniame kambaryje – 4 Eurai/para
 • Dviviečiame blokiniame kambaryje – 3 Eurai/para
 • Dviviečiame kambaryje – 4 Eurai/para
 • Triviečiame kambaryje – 3 Eurai/para

Ne VDU studentams paros kaina + 1 Eur/para prie nurodytų kainų taikomų VDU studentams.

Į šią sumą įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai susiję su bendrabučio gyvenamosios vietos eksploatacija.

Bendrabutyje galima pasinaudoti mokamomis savitarnos skalbyklos paslaugomis:

 • Skalbimas – 2 eurai

Svarbi informacija

Apsigyvenant bendrabutyje reikia pasirūpinti:

 • patalyne (pagalve, antklode) bei jos užvalkalais, lovos užtiesalu bei rankšluosčiu
 • virtuvės reikmenimis (puodeliu, lėkšte, stalo įrankiais, puodu, keptuve, virduliu ir pan.). Šaldytuvu rūpintis nereikia, jį suteikia universitetas
 • kitais asmeniniam naudojimui skirtais daiktais ar inventoriumi

Bendrabutyje veikia laidinis internetas.

Susisiekimas su universitetu

Artimiausios stotelės šalia bendrabučio – „Universiteto centriniai rūmai“ (Studentų g.) ir „Universiteto bendrabučiai“ (Universiteto g.). Nuo bendrabučio iki senamiesčio (stotelės pavadinimu „Vilniaus gatvė“) važiuoti apie 15 minučių. Nuo bendrabučio iki miesto centro (stotelės pavadinimu „Studentų skveras“) važiuoti apie 20 minučių. Nuo bendrabučio iki autobusų stoties (stotelės pavadinimu „Autobusų stotis“) važiuoti apie 25 minutes. Autobusai iš Akademijos į miestą važiuoja kas 30 min.

Pritaikymas neįgaliųjų poreikiams

Bendrabutis pritaikytas neįgaliesiems: čia įrengtas įvažiavimo takelis, yra jų poreikiams pritaikyti kambariai, tualetai ir dušai; liftas suteikia galimybę neįgaliesiems studentams patekti į bendro naudojimo erdves.

Daugiau informacijos teikia

Studentų reikalų departamentas

Bendrabučio administracija

 • Universiteto g. 8, 53341 Akademija, Kauno raj.
 • Telefonas: +37066674757
 • VDU IT pagalbos sistema: itpagalba.vdu.lt

Galerija