VDU paramos Baltarusijos studentams fondas

Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 18 d.

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) įkūrė paramos Baltarusijos studentams fondą. Kviečiame įmones, organizacijas ir fizinius asmenis solidarizuotis su universitetu ir prisidėti prie iniciatyvos, skirtos studentams, kurie dėl pilietinių ir (ar) politinių priežasčių buvo pašalinti iš Baltarusijoje veikiančių aukštųjų mokyklų, persekiojami ir negali tęsti studijų ar jas nutraukė.

Pasak VDU Komunikacijos prorektorės Vilmos Bijeikienės, visapusės žinios, išsilavinimas, kurį gali suteikti universitetas, yra viena esminių priemonių, leidžiančių prisidėti prie demokratijos plėtros kaimyninėje šalyje, kuriai dabar taip reikia reformų viešojo administravimo, ekonomikos, švietimo ir daugelyje kitų sričių.

„Galimybė dalintis su tais, kam mūsų pagalba šiuo metu ypač reikalinga, yra mūsų vertybinio pagrindo įprasminimas. Studentai, kurie buvo priversti nutraukti studijas, atkakliai siekia toliau jas vykdyti – tai yra VDU bendruomenei artimi bei iš praeities pažįstami siekiai, kuriems negalime būti abejingi“.

VDU savo lėšomis įsipareigoja padengti 50-ies studentų iš Baltarusijos mokestį už studijas, sudaryti galimybę studijuoti anglų kalba nuotoliniu būdu. Taip pat pagal poreikį į Lietuvą atvykusiems studentams universitetas suteiks apgyvendinimą bendrabučiuose.

Šiuo metu:

• studijuoja – 50;
  • pateikę prašymus studijuoti – 19;
  • skirta stipendijų – 18;

Prašymai Vytauto Didžiojo universitetą pasiekia kiekvieną savaitę, todėl informaciją nuolat atnaujiname.

Kviečiame fizinius ir juridinius asmenis prisidėti prie fondo veiklos skiriant paramą

Rėmėjai studentams iš Baltarusijos gali suteikti finansinę paramą ar ją skirti savo teikiamomis prekėmis ar paslaugomis, taip pat sudaryti sąlygas atlikti apmokamą praktiką jų įmonėse ar organizacijose – taip užtikrinant šių studentų galimybes savarankiškam gyvenimui studijų Lietuvoje metu.

Šiuo metu paramą teikia:

UAB „Bitė Lietuva“ suteikdama interneto, pokalbių bei SMS paslaugas.

Informaciniai partneriai: „Gala Westa“ ir „Investuok Lietuvoje“.

Daugiau informacijos teikia VDU Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė (vilma.bijeikiene@vdu.lt).

Lėšas šiam projektui galima pervesti į specialią AB SEB banko sąskaitą:
LT41 7044 0600 0284 8638
Mokėjimo paskirtis: Parama Baltarusijos studentams.