Kursai moksleiviams

Vytauto Didžiojo universitetas vyresnių klasių moksleiviams siūlo nemokamus specialius universitetinius kursus. Pasirinktus kursus išklausiusiems moksleiviams bus įteikti baigimo pažymėjimai, kurie suteiks galimybę įstojus į VDU užsiskaityti atitinkamą studijų dalyką.

Šiuo metu universitete siūlomi šie Universitetiniai kursai moksleiviams:

„Edukacijos akademija“

Tai paskaitų ciklas, skirtas 10-12 klasių mokiniams, besidomintiems socialiniais mokslais, naujovėmis edukologijos mokslų kryptyje. Švietimo ir ugdymo kryptis – viena tų, kuriai šiandien ypač reikia naujų įžvalgų, tarpdisciplininių tyrimų ir jaunų specialistų. Daugiau informacijos

„Teisės pagrindai“

Tai Teisės pagrindų paskaitų ciklas, vykstantis šeštadieniais. Kursų metu suteikiama puiki galimybė susipažinti su visomis pagrindinėmis teisės šakomis ir teisine sistema. Kursų dalyviams dėsto geriausi teisės dėstytojai ir lektoriai. Galima naudotis VDU Teisės fakulteto skaitykloje sukaupta naujausia teisine literatūra. Išklausius paskaitas ir įveikus atsiskaitymus įteikiamas pažymėjimas, kurio pagalba įstojus į VDU užskaitomi išklausyti kursai. Daugiau informacijos.

„Mažoji filosofijos akademija“

Tai studijų, diskusijų ir kritinio mąstymo erdvė. Šiuose kursuose moksleiviai susipažins su svarbiausiomis filosofijos idėjomis, diskutuos apie aktualius kultūros bei visuomenės reiškius, susipažins su žymiausių ir svarbiausių filosofų darbais

Registracija ir papildoma informacija elektroniniu paštu: r.viedrynaitis@hmf.vdu.lt .

„Jaunojo etnologo akademija“

Šioje akademijoje dalyvių laukia paskaitos, diskusijos aktualiomis etninės kultūros temomis, praktiniai užsiėmimai, ekskursijos po Kauno miestą ir kita veikla. Moksleiviai sužinos, kas slepiasi po terminais etninė kultūra, tradicijos, kaip perduodamos, kuriamos tradicijos ir kodėl laikas nuo laiko iškyla poreikis jas atkurti. Ras atsakymus į klausimus – kaip keičiasi tradicinis folkloras ir kokiais pavidalais jis reiškiasi šiandien? Kokių tradicinio folkloro pavyzdžių, tik apsivilkusių modernų rūbą, galima rasti elektroninėje erdvėje, daugelio iš mūsų telefone.

Moksleivių lauks ir ekskursijos po Kauną, kurių metu dalyviai į miestą pažvelgs tyrėjų akimis. Miestas atsiskleis kaip daugiasluoksnės atminties vieta, įvairias kultūras, skirtingus žmones apjungianti erdvė.

Paskaitos vyks VDU kas antrą šeštadienį nuo 10 valandos. Užsiėmimai prasideda kovo 07 dieną. Pirmam susitikimui renkamės adresu: Kaunas, K. Donelaičio g. 52, II aukšto fojė.