VDU ir LRVS paskaitose – apie komunikaciją

1461

Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjunga aktyviai bendradarbiauja su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) ir kviečia į viešas paskaitas-diskusijas jau šį rudens semestrą. Iki semestro pabaigos viešų paskaitų serijoje suplanuotos temos apie įmonių socialinę atsakomybę, sveikatos įstaigų rizikų komunikaciją, sporto organizacijų sinergiją su marketingu, krizinių situacijų valdymą, tarptautinės korporatyvinės komunikacijos ypatumus bei apie socialinių tinklų efektyvumą verslo komunikacijoje. Pirmoji paskaita – jau trečiadienį.

LRVS, siekdama prisidėti prie komunikacijos specialistų kompetencijos stiprinimo, vienu iš 2017-2018 m. programos uždavinių užsibrėžė bendradarbiavimo su LT aukštosiomis mokyklomis stiprinimą. Startuosiantis LRVS ir VDU projektas – realus šio bendradarbiavimo įgyvendinimas

VDU Viešosios komunikacijos katedros vedėja prof. dr. Kristina Juraitė sako, kad toks praktikų dalyvavimas mokymo procese yra skatinamas siekio plėtoti patirtinio mokymosi formas, kartu stiprinti universiteto dialogą su profesinėmis bendruomenėmis. Atsižvelgiant į itin sparčią komunikacinės erdvės dinamiką, kintančias informavimo rinkos sąlygas, šioje katedroje ypatingas dėmesys skiriamas studentų praktinių įgūdžių lavinimui.

„Mūsų studentai turi galimybę mokytis iš komunikacijos profesionalų patirties ir taikyti jas savo profesinėje praktikoje. Šiais metais duris atvėrė moderni Romo Sakadolskio medijų laboratorija, kurioje sinergijos tarp studentų ir profesionalų būdu realizuojamos vaizdo, garso, grafinio dizaino ir kitos kūrybinės komunikacijos idėjos. Čia būsimi žurnalistikos ir komunikacijos profesionalai skatinami ne tik kurti konkurencingus medijų produktus, bet ir palaikyti vertybinius profesionalios komunikacijos standartus. Tikime, kad bendradarbiavimas su Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjunga prisidės prie atsakingų ir kūrybiškų profesionalų komunikacijos rinkai Lietuvoje rengimo“, – pabrėžia profesorė Kristina Juraitė.

Pirmasis susitikimas su studentais – jau rugsėjo 20 d., 13.15 val., VDU daugiafunkciame studijų ir mokslo centre (V. Putvinskio g. 23-103) kur savo patirtimi apie įmonių socialinę atsakomybę dalinsis LRVS tarybos narė, AB „Achema“ komunikacijos atstovė Janina Sabaitė Melnikovienė.

„Socialinė atsakomybė yra viena sudėtingiausių komunikacijos sričių, reikalaujanti ne tik didelės kompetencijos, gilaus suvokimo apie organizacijos veiklos pobūdį, rizikas, bet ir žinių apie aplinkosaugos, personalo strategijos, socialinių projektų vadybą“, – sakė vienos didžiausių Lietuvos gamybos įmonių atstovė J. Sabaitė Melnikovienė.

Anot jos, verslui bendrauti su aukštosiomis mokyklomis yra itin svarbu. „Teorinės žinios yra bazinis profesijos pagrindas, tačiau iš arti susipažinti su skirtingomis organizacijomis ir  įmonėmis, su komunikacijos praktikais, turinčiais ilgalaikę ir įvairiapusę patirtį – visa tai leidžia studentui susidaryti realų vaizdą apie komunikacijos profesionalo darbo aspektus,“ – apie iniciatyvos idėją kalbėjo LRVS tarybos narė.

Rudens semestro metu planuojama kviesti tokius komunikacijos specialistus kaip Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos pirmininkė, draudimo bendrovės ERGO korporatyvinės komunikacijos direktorė Baltijos šalyse Lina Jakučionienė, „Valstiečių“ frakcijos atstovas spaudai Liutauras Ulevičius, Kauno klinikų Viešosios komunikacijos vyr. specialistė Eglė Audickaitė, „Velomaratono“ komunikacijos direktorius Rytis Sabas,  „Kauno grūdai“ ryšių su visuomene specialistė Reda Radykė ir kiti.

Viešąsias paskaitas apie komunikaciją Kaune taip pat ketinama rengti ir pavasarį, bendradarbiavimą praplečiant ir su Kauno kolegija bei Kauno technologijos universitetu.

VDU viešosios komunikacijos specialistus pradėjo rengti 1998 metais. Per nepilnus du  dešimtmečius bakalauro ir magistro studijas čia baigė per tūkstantį absolventų, kurie sėkmingai dirba Lietuvos ir tarptautinėse žiniasklaidos organizacijose, ryšių su visuomene agentūrose, verslo kompanijose, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus institucijose, vykdo mokslinius ir taikomuosius tyrimus, dirba pedagoginį darbą. Šiuo metu vykdomos trys studijų programos: Viešosios komunikacijos bakalauro studijų programa bei dvi antrosios pakopos studijų programos – Žurnalistika ir medijų industrijos (studijos vykdomos anglų kalba) ir Integruota komunikacija (studijos vyksta lietuvių kalba). Studentams dėsto tarptautiniu mastu pripažinti medijų ir komunikacijos ekspertai, žurnalistai, ryšių su visuomene profesionalai bei kviestiniai profesoriai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, JAV ir kitų šalių.

Siekdama stiprinti LRVS narių kompetenciją bei aukštosiose mokyklose vykdomų komunikacijos studijų kokybę, ryšių su visuomene specialistus vienijanti asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus universitetu, Vilniaus valstybine kolegija, Kauno technologijos universitetu ir Vytauto Didžiojo universitetu. Artimiausiuose planuose – bendradarbiavimo plėtra su Socialinių mokslų kolegija ir Kauno kolegija.

Informacija apie tolesnes paskaitas bus skelbiama netrukus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.