VDU ir EHU vykdomoms studijoms – kitų šalių dėmesys

611

Kovo 25 d. Europos humanitariniame universitete (EHU) Vilniuje vyko Atvirų durų diena. Į ją atvažiavo daug jaunimo iš Baltarusijos, kurie ruošiasi studijuoti Lietuvoje – tiek bakalauro, tiek magistro studijų programose. Daugelis svečių domėjosi bendra EHU ir Vytauto Didžiojo universiteto bakalauro programa „World Politics and Economy“ (liet. Pasaulio politika ir ekonomika), kuri yra bendrai dviejų aukštųjų mokyklų vykdoma nuo 2015 m.

Europos humanitarinis universitetas dažnai yra vadinamas baltarusių universitetu egzilyje. Tai privatus universitetas, įsteigtas Minske 1992 m., vėliau persikėlė į Vilnių, nes 2004 m. Baltarusijos valdžia uždraudė jo veiklą.

Vytauto Didžiojo universitetas rėmė EHU veiklą nuo pat jo įsikūrimo Lietuvoje pradžios. VDU dėstytojai ne tik skaitė paskaitas baltarusių studentams, bet ir konsultavo rengiant naujas ir tobulinant senas studijų programas.

Nauju bendradarbiavimo žingsniu prieš trejus metus tapo bendros bakalauro programos anglų dėstomąja kalba parengimas ir įgyvendinimas. Baltarusių studentai pusę studijų laiko, pirmą ir ketvirtą kursus, praleidžia Vilniuje, pusę, antrą ir trečią kursus – Kaune, Vytauto Didžiojo universitete. Studijų procesą prižiūri bendras dviejų universitetų studijų komitetas.

„Tai unikali programa tiek Lietuvos, tiek Vidurio ir Rytų Europos mastu“, – akcentuoja doc. Andžėjus Pukšto, VDU Politologijos katedros vedėjas.

Programos pagrindiniai tikslai yra išmokyti studentus analizuoti  šiuolaikinių politinių sistemų funckcionavimą, taip pat vertinti laisvos rinkos ypatumus tiek Europos, tiek kitose pasaulio šalyse. Be to, dėstytojai daug dėmesio skiria tarptautinių santykių raidai ir makroekonomikos procesams.

Europos humanitarinio universiteto Socialinių mokslų katedros vedėjas doc. Andrei Stsiapanau džiaugiasi, kad antrakursiai puikiai adaptavosi Kaune, dalis jų rudens semestre pasiekė labai gerus studijų rezultatus.

„Šiais metais susidomėjimas programa „World Politics and Economy“ labai išaugo, tai mus įpareigoja rūpintis studijų kokybe, galvoti apie naujų socialinių partnerių pritraukimą“, – sako doc. Stsiapanau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.