VDU Intelektualių sistemų laboratorija – tarptautiniame tinkle CLAIRE

733

VDU įsteigta Intelektualių sistemų laboratorija buvo priimta į Europos dirbtinio intelekto laboratorijų konfederaciją CLAIRE, kurioje įvairiausių sričių ekspertai siekia inovacijų taikydami dirbtinį intelektą. Laboratorija, kuriai vadovauja VDU Informatikos fakulteto docentas dr. Darius Amilevičius, yra vienintelė Lietuvos atstovė konfederacijoje.

VDU yra daugiausiai dirbtinio intelekto (DI) tyrimų Lietuvoje vykdantis universitetas. Svarbiausi Intelektualių sistemų laboratorijos tikslai – tarpdisciplininiai DI tyrimai, bendradarbiavimas su verslo ir viešojo sektoriaus organizacijomis, verslo ir mokslo projektų vykdymas, bendradarbiavimas su aukščiausio lygio DI tarptautinėmis organizacijomis ir dalyvavimas naujos kartos  mokytojų rengime.

Laboratoriją priėmusi CLAIRE konfederacija vienija net 244 mokslininkų grupes ir institucijas Europoje. Konfederacijos vizija akcentuoja, kad technologijų tyrimai Europoje turi atsižvelgti į etinę, teisinę ir socialinę problematiką.

„Dirbtinis intelektas (DI) suteikia vis naujų gamybos, paslaugų ir gydymo formų, tačiau taip pat gali nulemti didesnį šališkumą, nelygybę, manipuliacijas, privatumo pažeidimus, prarastus darbus. Tikime, kad atsakingas DI tyrinėjimas ir diegimas turėtų strategiškai orientuotis į žmogiškų gebėjimų papildymą, o ne pakaitą, atsižvelgti į žmogaus šališkumą ir ribotumus bei tarnauti ir ginti žmogiškas, etines vertybes, brangias Europos visuomenėms“, – rašoma CLAIRE siekius ir viziją apibūdinančiame dokumente.

Dirbtinio intelekto sritys, kurioms VDU mokslininkai šiandien skiria didžiausią dėmesį – kalbos technologijos, technologijų teisė, robotika, kompiuterinė rega ir daugybė kitų.

Daugiau informacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.