VDU įgyvendina ES fondų lėšomis remiamus projektus

4384

Vytauto Didžiojo universitetas kartu su 10 partnerinių institucijų (Aleksandro Stulginskio, Klaipėdos, Lietuvos sveikatos mokslų, Lietuvos edukologijos, Vilniaus universitetais, Gamtos tyrimų, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centrais, Lietuvos kūno kultūros akademija, Vilniaus universiteto Onkologijos institutu), Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis vykdo projektą „Aukštos kvalifikacijos specialistų, atitinkančių valstybės ir visuomenės poreikius, biomedicinos srityje rengimo tobulinimas – BIOMEDOKT, Nr. VP1-3.1-ŠMM-01-V-03-002 “. Projekto bendra vertė yra didesnė nei 26 mln. litų.

BIOMEDOKT projekto tikslas yra parengti aukštos kvalifikacijos III pakopos studentus, gebančius paruošti daktaro disertaciją biomedicinos mokslų srityje. Projektas koncentruojasi ties keturiomis pagrindinėmis kryptimis – gyvybės mokslais, medicinos ir sveikatos mokslais, žemės ūkio ir veterinarijos mokslais bei ekologijos ir aplinkotyros mokslais. Projekto metu siekiama atnaujinti studijų programas, kelti dėstytojų kvalifikaciją, skatinti doktorantų bei dėstytojų tarptautiškumą ir tarpdiscipliniškumą.

Įgyvendinus projektą doktorantai bus įvykdę trejų metų III pakopos studijų programą ir įgiję kompetencijas rengti šiuolaikinius biomedicinos mokslų srities reikalavimus atitinkančias daktaro disertacijas. Pagrindinis projekto rezultatas – teigiamas poveikis tikslinėms grupėms (doktorantams), leisiantis įgyti kompetencijų, būtinų įgyvendinti biomedicinos mokslų keliamus studijų, MTEP, mokslo ir verslo bendradarbiavimo uždavinius. Aukšta parengtų specialistų kvalifikacija sukurs būtinas sąlygas Nemuno, Santakos ir Santaros slėnių plėtrai.

Projektas pradėtas įgyvendinti 2010 m. Iš pradžių planuota, kad projekto trukmė bus treji metai, tačiau dabar projektas pratęstas dar vieneriems metams, t.y. iki 2015 m. sausio mėn. Įgyvendinant projektą, 2010 m. rudenį buvo priimti 135 doktorantai, 2011 m. rudenį – 111. Iki projekto pabaigos planuojama, kad bus parengta 210 aukštos kvalifikacijos specialistų, kurie bus pasiruošę parengti disertacijas ir galės atlikti įvairius mokslinius tyrimus biomedicinos mokslų srityje. Šiuo metu 2010 m. stojimo doktorantai jau įpusėjo savo studijas – rašo mokslinius straipsnius, skaito pranešimus nacionalinėse bei tarptautinėse konferencijose, rengia daktaro disertacijas.

Projekto vadovas prof. Algimantas Paulauskas teigė, kad labai džiaugiasi šiuo projektu. Pasak jo, tai yra puiki galimybė vystyti biomedicinos tyrimus Lietuvoje, kelti dėstytojų bei studentų kvalifikaciją ir taip reaguoti į rinkoje vykstančius pokyčius. Profesorius pabrėžė, kas projektas taip pat  prisideda prie darnaus vystymosi strategijos esminių komponentų – aplinkosaugos, ekonominio ir socialinio vystymosi, stiprindamas mokslo ir studijų institucijų indėlį sprendžiant šių sričių problemas.

Projektas yra įgyvendinimas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1-3.1-ŠMM-01-V priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų kvalifikacijos tobulinimas, mobilumo ir studentų mokslinių darbų skatinimas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus