VDU – geriausiųjų trejete net 53 studijų kryptyse

1824 4

Gruodžio 8 d. žurnalo „Reitingai“ pristatytuose universitetų reitinguose, šįkart pagal atskirų studijų krypčių vertinimą, Vytauto Didžiojo universitetas pateko į trejetą geriausiai vertinamų universitetų (užėmė trečią arba aukštesnę vietą) net 53 studijų kryptyse.  Be to, VDU užėmė antrą vietą beveik visose studijų kryptyse itin svarbioje kategorijoje – pagal darbdavių vertinimą.

Tarp vertintų magistrantūros studijų krypčių, pirmą vietą VDU užėmė šiose kryptyse: sociologija, politikos mokslai, teologija ir religijos studijos, rinkodara. Šios universiteto siūlomos studijų programos pranoko visas kitas Lietuvoje. Tuo tarpu tarp bakalauro programų, VDU neturėjo lygių teisės, teologijos ir religijų studijų bei aplinkotyros studijų srityse.

Universitetų magistrantūros studijų krypčių reitingas buvo sudarytas remiantis darbdavių vertinimu, taip pat moksliškumo rodikliais, pateikiamais „Web of Science“ duomenų bazėje: kiek kiekvieno universiteto konkrečios krypties mokslininkai 2014 m. parašė mokslo publikacijų bei koks yra visų šių publikacijų poveikis pasaulio mokslui („Impact“ faktorius); taip pat kiek universitetai kiekvienoje kryptyje gavo valstybės finansuojamų doktorantūros vietų. Greta pateikiami MOSTA skelbto universitetų mokslo palyginamosios veiklos rezultatai.

Komentarai

Patikslinkite

Džiugu dėl tikrai geru VDU vykdomu studiju programu įvertinimu. Tik stebina, kodėl viešosios komunikacijos specialistai nesugeba tai korektiškai ir teisingai pateikti. Dabar pateikta analizė yra epizodiška, neišryškina principinius momentus (ji niekuo nesisiskiria su Delfyje pristatyta Reitingo informacija). Kažkas ne tiksliai rašo "... 53 studiju kryptyse" (gal studiju programose ???). Ar taip sunku, kurios studiju programos įvertintos antra ir net trečia vieta Lietuvoje? Tai norime žinoti ir VDU dirbantys, ir tai, ko gero, būtu įdomu ir kitiems. Sėkmės viešinant tai, ka privalu viešinti, o ne vien tik keleta VDU asmenu ar visai nereikšmingu vietininiu konferencijėliu. VDU turi žurnalistikos ir viešosios komunikacijos programas, bet kažkodėl Viešosios komunikacijos tarnyboje dirba nekompetentingieji. Bet kuriuo atveju - Su artėjančiomis šventėmis!!!

Atsakymas

Tai čia kalbama apie viešosios komunikacijos specialistę, kuri dirbo tai VDU, tai KTU, tai vėl grįžo į VDU? Spėju, jos pavardė iš raidės Ž...?

VDU

Laba diena, „Studijų kryptys“ yra terminas, naudojamas „Reitingų“ išplatintoje medžiagoje apie tyrimą. Šiuo terminu apibūdinamos ne atskiros programos, o studijų programų grupės, būtent tos grupės ir buvo vertinamos. Pavyzdžiui, rinkodaros magistrantūros studijų krypčiai, kurioje VDU įvertintas pirmąja vieta, priklauso Marketingo ir tarptautinės komercijos, Reklamos vadybos ir kitos studijų programos. Kaip suprantate, iš viso įvertinta 210 studijų krypčių, 64-ias iš jų turi VDU. Iš pastarųjų, 53-ose VDU yra tarp lyderių (tai yra, 53 atskirose studijų kryptyse, kurias savo ruožtu sudaro kelios ar daugiau studijų programų), todėl tinklalapyje net vien išvardinti jas visas būtų nepraktiška. Detalesnę informaciją teikia žurnalas „Reitingai“, jie vykdė visą analizę ir turi visas teises dalintis tyrimo medžiaga. Universitetas jos visos čia negalėjo pateikti tiek dėl trūkstamos vietos, tiek dėl pačios žinios tikslo, kuris nebuvo perspausdinti „Reitingų“ tyrimą, o tik pasidalinti bendrais akcentais, kurie aktualiausi universitetui.

Patikslinkite

Ačiū labai už sureagavimą, kad ir formalų. Parašiau komentarą dėl to, kad išvardinote bakalauro programas (teisės, teologijos ir religijų studijų bei aplinkotyros), kurios yra lyg ir lyderės, bet gi jos tarp stojančiųjų nėra populiarios ???. Gal uždarykime kitus fakultetus ??? Manau esmė ne "nepraktiškume" (taip rašote VDU komentare), o nesupratime, kad kitų, ne itin blogesnių (gal net ir geresnių nei "lyderės") programų viešinimas yra būtinybė. Jei jau taip negalite pristatyti kitų studijų programų palankesnio vertinimo (2 ar 3 vietų), tai gal nesudėtinga pateikti bent nuorodą į Reitingus. Kur man rasti VDU net geresnę lyderystę????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.