VDU – filmo peržiūra ir diskusija apie Kauno ir Japonijos ryšius

552

Vasario 7 d., ketvirtadienį, 17.30 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-103) vyks dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra. VDU Azijos studijų centras kviečia dalyvauti.

Po peržiūros vyks diskusija su Kauno miesto mero pavaduotoju Simonu Kairiu apie Kauno įdirbį su Japonija ir pastaraisiais metais atliktus darbus. S. Kairys nuo 2016 m. vadovauja Č. Sugiharos grupei Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai. Šios grupės dėka Kaune buvo inicijuoti kūrybiški projektai, tokie kaip Sugiharos savaitė, suaktyvėjęs bendradarbiavimas su Gifu savivaldybe ir kt.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes, prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir, galiausiai – diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

Šis dokumentinis filmas Lietuvos visuomenei pirmą kartą pristatytas 2018 balandžio 26 d., vėliau peržiūros ne kartą organizuotos Lietuvoje ir Japonijoje, kur susilaukė labai teigiamo įvertinimo.

Kūrėjų komandai priklauso dr. Aurelijus Zykas, dr. Linas Didvalis ir Kristijonas Jakubsonas. Filme pasisako 20 Japonijos ir Lietuvos visuomenės veikėjų, pristatančių istorijas iš skirtingų perspektyvų.

Kadangi skamba japonų bei lietuvių kalbos ir naudojami subtitrai, filmas yra dvikalbis: jis vienodai gerai suprantamas abiems tautoms.

Filmo rėmėjai ir partneriai yra Tošibos tarptautinis fondas (TIFO), „Global Japan Office“ Kaune, „ProConf“ ir Kauno miesto savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.