VDU erdvėse – giliąsias tapybos ir gyvenimo stygas paliečianti paroda

1484

Vasario 3 d., ketvirtadienį, 17 val. VDU Menų galerijoje „101“ atidaroma jungtinė tapytojų Eglės Velaniškytės ir Rimanto Pileckio paroda „Be žodžių“.

Eglės Velaniškytės biografijoje tai – ne pirma jungtinė paroda: ji jų yra rengusi su vyru ir vaikais. Šįkart parodos bendraautoris nėra tiesiogine prasme teptuko brolis – ir net ne mokinys. Parodos konceptualiąja jungtimi įvardintinas vieno menininko kūrybiškumas, neišsitenkantis saviraiškos lauke: jis plečiasi link kito būties, jo talento sklaidos – ir taip virsta gyvenimo kūryba…

Neatsitiktinai daugelyje Eglės Velaniškytės darbų aptinkamos dvi figūros – jų duetai ar dialogai, o figūrų veiduose ir santykiuose skleidžiasi kone visa skalė žmogiškųjų jausmų, ilgesių ir siekių. Būtent tikrumo, būties tiesų natos Eglės drobes vienija su Rimanto akvarelėmis, o jo kūrybos pasaulio autentika ne vienam gali tapti atradimu ar net atrama. Ekspresyvios, o kartais kone vaikiškos plastikos R. Pileckio kompozicijos atskleidžia ne tik rimtų įžvalgų, bet ir humoro nestokojantį autoriaus žvilgsnį į žmones bei pasaulį. O svarbiausia – sugeba paliesti giliąsias tapybos ir gyvenimo „nervo“ stygas.

Paroda VDU menų galerijoje „101" veiks iki vasario 19 d.
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.