VDU doktorantas kuruos „Krepšinio namų“ e-sporto erdvę

1106

Kovo mėnesį Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pristatė „Krepšinio namų“ projektą. Šis daugiafunkcis pastatas bus skirtas įamžinti ir papasakoti Lietuvos krepšinio istoriją per naujausias interaktyviąsias informacinių technologijų (IT) pramogas.

Prie šio projekto dirba ekspertų komanda, kurios nariu yra ir VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto doktorantas Edgaras Abromavičius. Atsižvelgiant į doktoranto disertacijos temą – „Produkto demonstravimo integravimo metodų taikymas skaitmeninių medijos priemonių kontekste“, studentas buvo pakviestas prisijungti į projekto darbo grupę. Doktorantas bus vienas iš asmenų, kuris kuruos būsimą elektroninio sporto erdvę „Krepšinio namuose“.

„Paskutinės pasaulinės sporto verslo tendencijos paskatino įkurti Lietuvos krepšinio federacijos siekį įkurti pirmąją oficialią elektroninio sporto erdvę – ne veltui, prieš keletą savaičių NBA ir „2K sports“ pranešė apie pirmąją oficialiai įkurtą  e-NBA lygą“, – teigia E. Abromavičius. Anot specialisto, atsižvelgiant į esamą žaidėjų skaičių ir renginių populiarumą, tai bus tikras jaunosios kartos „traukos centras“. „Yra atliktas ne vienas mokslinis tyrimas, kurių rezultatai rodo, kad asmenys žaisdami sporto vaizdo žaidimus – linkę būti labiau fiziškai aktyviais, geriau supranta sporto šakos taisykles bei turi papildomų įgūdžių dirbant komandinį darbą“, – pasakoja VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto doktorantas E. Abromavičius.

Galima akcentuoti tai, kad netolimoje ateityje nusimato artimesnis bendradarbiavimas tarp LKF ir VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto. Tikimasi, kad ir daugiau fakulteto bendruomenės narių turės galimybę prisidėti prie šio projekto ir kitų iniciatyvų vystymo. „Krepšinio namai“ įsikurs netoli Kauno senamiesčio. Pastato statybos prasidės balandžio 23 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.