VDU docentė dr. Rasa Žūkienė išrinkta į FEBS Integracijos darbo grupę

VDU Gamtos mokslų fakulteto Biochemijos katedros docentė dr. Rasa Žūkienė išrinkta į FEBS (angl. Federation of European Biochemical Societies) Integracijos darbo grupę (WGI), sudarytą iš trijų ekspertų. FEBS yra didžiausia Europos molekulinių gyvybės mokslų organizacija, turinti daugiau nei 30 000 narių iš 39 biochemijos ir molekulinės biologijos draugijų įvairiose Europos šalyse ir kaimyniniuose regionuose. Kiekvienas Lietuvos studentas ar mokslininkas, atliekantis tyrimus biochemijos ir bendrai molekulinių gyvybės mokslų srityse gali įstoti į Lietuvos Biochemikų draugiją, automatiškai tapti FEBS bendruomenės nariu ir gauti finansavimą dalyvauti FEBS remiamose veiklose – kursuose, stažuotėse, kasmetiniame FEBS kongrese, Jaunųjų mokslininkų forume ir t.t.

FEBS Integracijos darbo grupė (WGI) siekia remti platų ir veiksmingą mokslininkų iš visų FEBS šalių dalyvavimą molekulinių gyvybės mokslų tyrimuose ir mokymuose, pasitelkiant pažangiausių FEBS draugijų patirtį. Integracijos darbo grupė skatina bendradarbiavimą tarp FEBS draugijų ir draugijų bendradarbiavimą su FEBS, pataria, kaip plėtoti ar atnaujinti draugijas, naudojantis FEBS galimybėmis ir padeda mokslininkų bendruomenėms, norinčioms įkurti molekulinių gyvybės mokslų draugijąs savo šalyse.

Doc. dr. Rasa Žūkienė nuo 2022 m. yra ir FEBS Edukacijos Ambasadorė Lietuvoje. FEBS Edukacijos Ambasadoriai dalyvauja bendrose FEBS iniciatyvose, padedančiose plėtoti FEBS misiją ir viziją švietime – skatinti mokymus visoje Europoje biochemijos edukacijos klausimais. 2023 m. gegužės mėnesį FEBS Edukacijos Ambasadoriai iš visų FEBS bendrijų šalių rinksis susitikimui Lietuvoje.