VDU dėstytojui S. Lūžiui – Martyno Mažvydo premija

164 1

Martyno Mažvydo premija šiais metais skiriama kultūros istorikui, knygotyrininkui, pedagogui ir vertėjui, VDU Užsienio kalbų instituto dėstytojui Sigitui Lūžiui – už Kazimiero Semenavičiaus knygos „Didysis artilerijos menas“ pirmosios dalies vertimą iš lotynų kalbos ir reikšmingus pastarųjų penkerių metų mokslinius senosios Lietuvos literatūros ir rašytinio paveldo, lietuvių kultūros asmenybių literatūrinės ir kultūrinės veiklos, lietuviškos knygos ir spaudos tyrinėjimus.

S. Lūžio pastarųjų metų veikla apima plačias ir įvairias mokslo, kultūros ir profesines sritis. Ilgą jo darbų sąrašą vainikuoja vieno iš svarbiausių senosios Lietuvos tekstų – K. Semenavičiaus lotynų kalba parašyto veikalo „Didysis artilerijos menas“ – pirmosios dalies vertimas į lietuvių kalbą. XVII a. parašytas ir išleistas veikalas ilgiau nei du šimtmečius Europoje buvo naudojamas kaip vienas pagrindinių žinių apie artileriją šaltinių.

Sigito Lūžio kruopščiai, su didžiule profesine kompetencija lietuviškai „prakalbintas“ K. Semenavičiaus iliustratyvus enciklopedinis įvairių sričių žinynas – tai neabejotina dovana ir mokslo šaltinis istorikams, filologams, karybos profesionalams bei kitų sričių specialistams.

Martyno Mažvydo premija yra teikiama už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui. Įteikimo ceremonija vyks Vilniaus miesto rotušėje (Didžioji g. 31) gruodžio 11 d. 11 val.

Primename, kad gruodžio 19 d., trečiadienį, 16 val. VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks Sigito Lūžio verstos K. Semanavičiaus knygos pristatymas. Pasaulinio garso veikalas „Artis magnae artilleriae pars prima“ („Didysis artilerijos menas“) lietuviškai prabilo pirmą kartą po 368 metų. 

Daugiau informacijos

Komentarai

Sigita Barniškienė

Nuoširdžiausi sveikinimai kolegai Sigitui Lūžiui, atlikus didelį ir naudingą visai lietuvių kultūrai darbą! Sigita Barniškienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.