VDU dalyvauja aukštųjų mokyklų mugėse Kaune ir Vilniuje

1968

Sausio 18 d. Kaune ir vasario 2-4 d. Vilniuje vyksiančios studijų mugės simbolizuoja 2017 metų abitūros egzaminų ir stojimų į aukštąsias mokyklas maratono pradžią. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) taip pat jungiasi prie maratono dalyvių, kur aukštojo išsilavinimo finišo siekiantiems moksleiviams, jų mokytojams ir tėvams, ar studijas ketinantiems tęsti studentams, universiteto komanda bus pasiruošusi atsakyti į visus rūpimus klausimus.

Kiekvienas atvykęs turės galimybę pabendrauti su visų dešimties VDU fakultetų atstovais ir studentais ambasadoriais, sužinoti apie studijas, jų aplinką, priėmimo sąlygas ir kitą aktualią informaciją.

 „Išsilavinimas 360“ – kas tai?

Šiemet studijų mugėse Vytauto Didžiojo universitetas prisistatys su nauju komunikaciniu įvaizdžiu „Išsilavinimas 360“, kuris akcentuoja artes liberales studijų modelio išskirtinumą ir visapusio išsilavinimo svarbą. „Artes liberales studijų sistemą taikomą VDU puikiai atspindi 360 laipsnių neužbaigtas apskritimas, kadangi šis studijų modelis niekada neakcentuoja išsilavinimo pabaigos, kaip ir ratas, kur kiekvienas taškas yra vienos dalies pabaiga ir kitos pradžia“, – vizualinį ir komunikacinį įvaizdį „Išsilavinimas 360“ aptaria VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Studijos VDU vykdomos siekiant suteikti visapusišką išsilavinimą ateities kūrėjams: platesnį akiratį, gebėjimą kritiškai įvertinti problemą iš skirtingų požiūrio taškų, mokėjimą prisitaikyti prie naujų žinių, priimti savarankiškus, kompetentingus sprendimus ir atskleisti savo lyderystės gebėjimus.

VDU Studijų prorektoriaus docento K. Šidlausko teigimu, kiekvienas darbuotojas, šiandien turi nuolat tobulėti, nebijoti keistis, drįsti imtis ne tik populiarių specialybių, nesutrikti susidūrus su neapibrėžtumu, sumaniai veikti nestandartinėse situacijose, gebėti dirbti ir bendrauti multikultūrinėje bei daugiakalbėje aplinkoje, prisiimti atsakomybę už save, už savo komandą – už darbo rezultatą. „Globalioje darbo rinkoje nepalyginamai lengviau asmenybėms, kurios jau universitetinių studijų metu, padedamos dėstytojų, siekia plačiai pažinti pasaulį, visuomenę, žmogų, bando taikyti daugelį gautų žinių interaktyviose veiklose, dirbant įvairių fakultetų ir kursų studentų grupėse, atliekant praktikas Lietuvoje ir užsienyje, sprendžiant realias įmonių ir organizacijų problemas“, – visapusio išsilavinimo naudą pristato doc. dr. K. Šidlauskas.

VDU studijos Kaune ir Vilniuje

Sausio 18 d. Kaune, Žalgirio arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50), 16-ojoje informacinėje parodoje „Aukštųjų mokyklų mugė“ ir vasario 2-4 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5) XV tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2017!“ VDU pristatys studijų galimybes ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, kur jau nuo 2017 metų rudens bus vykdomos 10 bakalauro ir 5 magistrantūros studijų programos.

Pasak VDU Studijų prorektoriaus K. Šidlausko, šiuo metu Vilniuje esančios aukštosios mokyklos nevisiškai atitinka esamos rinkos poreikius, ypač kalbant apie valstybės politinės, ekonominės, socialinės padėties gerinimą. „„Socialinė demografija“, „Diplomatija“, „Marketingo vadyba“, „Tarptautinės politikos ir vystymo studijos“ anglų kalba – šių ir kitų, VDU Vilniuje planuojamų vykdyti studijų kryčių, specialistų reikia ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu“, – teigia docentas K. Šidlauskas.

VDU Vilniuje pirmąsias studijų programas pradėjo vykdyti praėjusių metų rudenį. VDU studentai tiek Kaune, tiek ir Vilniuje lygiomis teisėmis pretenduoja į mainų programas studijoms ar praktikai užsienyje, stipendijas ar kitokią finansinę paramą, jiems taip pat užtikrintos vietos bendrabučiuose ir kt.. „VDU Vilniuje studentams greta specialybės studijų siūlome platų užsienio kalbų pasirinkimą ir bendrąjį universitetinį lavinimą, kuris ugdo smalsias ir šiandieniniams kintantiems laikams pasirengusias asmenybes, bei aukščiausio lygio ekspertų ir profesionalų komandą pasirinktoje specialybėje“, – studijų galimybes Viliuje pristato K. Šidlauskas.

Personalizuotos studijos ir kompetencijų ugdymas

Išskirtinė VDU studijų galimybė, kuri bus pristatoma ir studijų mugių metu – individualaus tvarkaraščio sudarymas „Šiandien griežtai standartizuotos studijų programos varžo jauno žmogaus laisvę tobulėti ne tik savo pasirinktoje profesijoje, bet ir augti kaip aktyviai, pilietiškai asmenybei“, – įsitikinęs VDU rektorius J. Augutis. Vytauto Didžiojo universiteto personalizuotos studijos suteikia galimybę mokytis ir rinktis patiems įdomius, studentų nuomone naudingus studijų dalykus, kurie nebūtinai yra susiję su studijuojama bakalauro programa – taip studijos tampa individualesnės, pritaikytos prie asmeninių galimybių, įgūdžių bei tikslų.

Aukštųjų mokyklų ir studijų mugių  metu, sausio 18 d. Kaune ir vasario 2-4 d. Vilniuje, dalyviai galės sužinoti plačiau ir apie VDU veikiantį individualių studijų modelį „Academia Cum Laude“ . Šiomis kuratorystės principu paremtomis studijomis siekiama ugdyti Lietuvos ateities šviesuomenę – būsimąjį mokslo, kultūros, technologijų, verslo elitą, kurio motyvacijos lygis yra aukštas. VDU „Academia Cum Laude“ leidžia studentams patiems pasirinkti, kaip studijuoti – plečiant arba gilinant savo žinias.

Studijų mugėse, sausio 18 d. Kaune ir vasario 2-4 d. Vilniuje, susirinkusieji galės virtualiai nusikelti į VDU erdves ir jas pamatyti 360 laipsniu kampu. Visi norintys daugiau sužinoti apie studijas VDU ir bent virtualiai pasivaikščioti po universiteto erdves laukiami informaciniame VDU stende ir kitų veiklų metu.

Sausio 18 d. Kaune vyksiančios „Aukštųjų mokyklų mugės“ Inovacijų, išradimų ir studentų veiklos pristatymų erdvėje VDU dalyvius supažindins su Informatikos fakulteto studentų veiklomis, o Vasario 2-4 d. Vilniuje parodoje „STUDIJOS 2017!“ VDU akademinės bendruomenės atstovai skaitys viešas paskaitas.

Studijų parodos Vilniuje metu kviečiame apsilankyti VDU dėstytojų paskaitose:

Laikas Vieta Pranešėjas Tema
Vasario 2 d.
12:00-12:45 5.2 salė Prof. dr. Egdūnas Račius Islamas ir muzika: musulmoniško rap, punk, metal scena
12:00-12:45 5.3 salė Doc. dr. Rita Bendaravičienė „Neįmanomai įmanoma“
13:00-13:45 5.3 salė Doc. dr. Rūta Mažeikienė, Laima Penekaitė Menas ir medijos: inovatyvios menų studijos VDU“
13:00-13:45 Inovacijų alėja Prof. dr. Saulius Šatkauskas „Žmogaus smegenų valdomos sistemos“
14:00-14:45 5.2 salė Dr. Paulius Astromskis „Ateities teisės laboratorija @ VDU Teisės fakultetas“
Vasario 3 d.
11:00-11:45 Inovacijų alėja Vitalijus Mačerauskas, Saulius Prašmantas, UAB „Proact Lietuva“ „NUTOLĘS: biuras (ne)reikalingas“
13:00-13:45 5.3 salė Dokt. Mindaugas Norkevičius „Globalių rizikų ir saugumo iššūkiai šiuolaikiniame pasaulyje“
14:00-14:45 5.3 salė Doc. dr. Vytautas Liesionis „Tautų turtas: Lietuvos atvejis“
14:00-14:45 Inovacijų alėja Dr. Daiva Citvarienė „Miesto atmintis: kultūros paveldas ir naujosios medijos. Audiovizualinio maršruto pristatymas“

Daugiau informacijos:

  • VDU Studijų informacijos centras
  • Adresas K. Donelaičio g. 52-116, 44248, Kaunas
  • Telefonas (8 37) 323 206
  • El. paštas vdu@vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.