VDU chorui – tarptautinio festivalio auksas

1141

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) akademinis choras „Vivere cantus“ (vadovas Rolandas Daugėla) naujuosius mokslo metus pradėjo auksine pergale tarptautiniame chorų festivalyje „Bratislava cantat 2016“. Festivalis vyko spalio 6-9 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje. Renginyje dalyvavo 8 chorai iš keturių valstybių: Slovėnijos, Čekijos, Slovakijos ir Lietuvos. Lietuviai auksą pelnė mišraus jaunimo (iki 21 metų amžiaus) choro kategorijoje.

Pasiruošimas konkursui prasidėjo dar rugsėjį, kuomet tiek sugrįžę choro senbuviai, tiek naujai priimti nariai pradėjo repetuoti konkursinės programos kūrinius. Konkursui pasirinkta atlikti tris muzikaliai labai skirtingus kūrinius: nuo sakralinių lotyniškų iki ritmiškų afrikietiškų bei ilgesingų lietuviškų. Šie išrinkti konkursinės programos kūriniai choristams bei dirigentui teikė džiaugsmą, o svarbiausia, buvo teigiamai įvertinti ir komisijos narių.

Norint pasiekti tokį aukštą rezultatą reikėjo nemažai padirbėti ne tik visą rugsėjo mėnesį Lietuvoje, tačiau ir nuvykus į Bratislavą. Vos atvykę į viešbutį choristai per valandą susirinko repeticijai, kuri vyko mažame viešbučio koridoriuje. Vėliau repeticijos tęsėsi kambariuose, laisvalaikio erdvėse, o prieš pat konkursą paskutinius akordus choras derino nedideliame persirengimo kambaryje.  Skambančios dainos prieš konkursą ir po jo stebino ne vieną klausytoją viešbutyje, kavinėje, gatvėje, o spontaniški choristų pasirodymai būdavo net filmuojami bei palydimi gausiais plojimais ir šūksniais.

VDU akademinis choras „Vivere cantus“ yra labai jaunas, veiklą pradėjęs 2015 metų pavasarį. Nepaisant to choras yra muzikalus, veiklus bei vieningai siekiantis geriausių rezultatų. Pirmasis pasirodymas užsienyje buvo itin sėkmingas ir atveriantis daugiau galimybių garsinti Vytauto Didžiojo universiteto vardą svetur bei siekti aukščiausių pergalių kituose tarptautiniuose festivaliuose ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.