VDU Botanikos sodui – originalių suoliukų projektas (papildyta, FOTO)

Siekiant papuošti Vytauto Didžiojo universiteto Kauno Botanikos sodą, specialiai šiai erdvei sukurti originalūs, šiuolaikiški ir kartais netikėti suoliukų projektai, kurių autoriai – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentai. VDU bendruomenė kviečiama aktyviai prisidėti prie šios idėjos, kad kuo daugiau suoliukų taptų realybe ir džiugintų Botanikos sodo lankytojus.

„Tikimės, kad dovanoti šiuos suoliukus VDU Botanikos sodui taps gražia universiteto bendruomenės tradicija. Pavyzdžiui, tokį vardinį suoliuką galėtų užsisakyti universitetą baigiančių absolventų laida – tikiu, kad net ir po daugelio metų jiems būtų smagu grįžti į tas erdves, kuriose liko toks prasmingas jų buvimo čia ženklas“, –  pasakojo idėjos autorė, VDU sekretorė prof. Auksė Balčytienė.

Studentų  projektams vadovavo Dizaino katedros vedėjas, profesorius Jonas Venckūnas ir docentas Renatas Šukys. Kaip pasakojo J. Venckūnas, projektus studentai kūrė su užsidegimu, nes tai jiems buvusi proga įsiamžinti kaip kūrėjams. Planuojama, kad pirmasis suoliukas VDU Botanikos sode turėtų atsirasti dar šiais metais – jį dovanos universiteto Rektorato nariai, tarp kurių – ir dėstytojai, ir administracijos darbuotojai.

Kaip teigė J. Venckūnas, suoliukų autoriai rinkosi šiuolaikiškas, patvarias  ir atsparias medžiagas, kad jų kūrinių negalėtų suniokoti vandalai, o sodo lankytojai jais galėtų jais džiaugtis kuo ilgiau. Studentai taip pat ieškojo naujų, inovatyvių formų, stengėsi kuo geriau pritaikyti šiuos objektus prie Botanikos sodo aplinkos.

„Kaune apskritai trūksta suoliukų, o plėtodami šį projektą, po kelerių metų turėsime dar ir šiuolaikiško dizaino ekspoziciją po atviru dangumi. Niekur daugiau nei Lietuvoje, nei Europoje tokio tipo ekspozicijų neteko matyti“, – sakė J. Venckūnas.

Vytauto Didžiojo universitetas ir VDA Kauno dailės fakultetas kūrybinio bendradarbiavimo sutartį yra pasirašę prie porą metų. Gegužės 18 ir 20 dienomis VDU erdvėse taip pat vyks VDA Kauno fakulteto dizaino specialybės studentų baigiamųjų darbų gynimai, čia bus eksponuojami ir geriausi jų sukurti darbai.

Suoliukų projektus galite pamatyti žemiau esančiame fotoreportaže.